Diriliş Ertuğrul Osman’ı Kim Kurtaracak? Nasıl Kurtulacak?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisinin 120. bölümünde Alimıla Hatun’un boğmaya çalıştığı Osman nasıl kurtulacak? Osman’ı kim kurtaracak?

Ertuğrul bey, Sultan Gıyaseddin’in emriyle Noyan ile birlikte Ögeday’ın karşısına elçi olarak gitmiştir. Ögeday’ın vergileri iki katına çıkarıp Anadolu Selçuklu Devletini kendilerine tabii olması teklifini kabul etmişti. Fakat bunun teminatı olarak Noyan, Ertuğrul’dan oğullarından birini esir olarak vermesini istemişti. Fragmanda Ertuğrul beyin bu teklifi de kabul ettiğini görüyoruz. Fakat yolda kendisine kurulan pusudan habersiz olan Ertuğrul hain bir tuzağa düşer ve Noyan ve adamları tarafından esir alınır.

Ertuğrul bey bunları yaşarken Almıla Hatun Osman’ın canını almak için yanında belirir. Bu noktada herkesin merak ettiği konu Osman’ı Almıla Hatun’un elinden kim kurtaracak?

Dizinin önceki bölümlerini göz önüne aldığımızda Almıla Hatundan şüphelenen tek kişi Günalp bey olmuştu. Osman’ı kurtaracak kişi Günalp olabilir. Fakat diğer taraftan Osman’ı kurtarma ihtimali olan bir diğer kişi ise Sugay Hatun.

Almılıla hatunun Noyan’ın kardeşi olduğu  ortaya çıktığında, esir alınacaktır. Ertuğrul da Noyan tarafından esri alındığı için ikisi takas edilebilir. Noyan kardeşi Almıla karşılığında Ertuğrul’u serbest bırakacaktır.

Diriliş Ertuğrul 120. bölümde izleyenleri heyecan dolu sahneler bekliyor. Ertuğrul’un Noyan ve adamlarıyla girdiği mücadele ve Osman’ın Almıla’nın elinden nasıl kurtulacağı sorusu herkesi ekrana kilitleyecek.

Sizce Osman’ı Almıla Hatunun elinden kim kurtaracak? Almıla Hatunun sonu ne olacak? Gerçek yüzü ortaya çıkacak mı?

Etiketler: diriliş ertuğrul osmanı ertuğrulun elinden kim kurtaracak osmanı kim kurtaracak


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL