Diriliş Ertuğrul Sırma Kim? Sırma Hatunun Gerçek Adı Ne? Hangi Boydan?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 128. bölümde Ertuğrul Beyden intikam almak isteyen Umur Beyin Oğlu Albastı ve Kardeşi Sırma diziye dahil oluyor. Diriliş Ertuğrul Sırma kim?

Diriliş Ertuğrul son bölümlerde yaşananlar hakkında genel bir bilgi verelim. Umur Bey Dragos tarafından öldürülmüş fakat kendisini öldürenin Gündüz olduğunu düşündüren deliller peşinde bırakmıştı. Bu yaşananlar sonucunda Kayı boyu ile Umur obasının arasında savaş başlayacağını anlayan Umur Bey’in kızı İlbilge önce intikam yeminleri etse de ardından ne kadar doğru dürüst ve katil olmadığını anlar.

İlbilge kendi boyunu savaşa sokmaya engel olsa da kardeşlerinin Ertuğrul Bey’e düşman olmalarını engelleyemez. İlbilge’nin abisi Albastı ve kardeşi Sırma Ertuğrul Bey’den intikam almak için her şeyi bir kenara bırakı ve derhal kardeşi İlbilge’nin yanına gelir. Konya da yaşayan Albastı bir Türk ajanıdır. Emir Bahattin kayı boyunu kendisi ele geçiremeyince  Albastı’dan yardım ister.

Albastı ve Sırma Kayı boyunun başına bela olacaktır. Dragos’tan sonra Emir Bahattin’in emriyle yeni bir düşman daha kazanacaktır. Emir Bahattin Ertuğrul’un uç beyliğini elinden almak ister ancak bunu bir çok yol denemesine başaramaz. Bu yüzden de babasının ölümünü fırsat bilerek bu konuda onu dolduruşa getirmek üzere Albastı’yı çağırır ve onunla bir anlaşma imzalar.

Diriliş Ertuğrul Sırma kim? Kaç yaşında hangi oyuncu canlandırıyor soruları izleyenler tarafından araştırıldı ve sorgulandı. Diriliş Ertuğrul Sırma karakteri açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alacaktır.

 

 

Etiketler: diriliş sırma kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL