Diriliş Ertuğrul Son Bölüm Sultan Alaaddin Ölecek mi? Öldü mü?

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm Sultan Alaaddin Ölecek mi? Öldü mü?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi Diriliş Ertuğrul tüm heyecanı ile devam ederken dizide Sultan Alaaddin bir anda fenalaşır ve yere yığılır. Sultan Alaaddin zehirlenmiştir. Peki Sultan Alaaddin ölecek mi? Diziden çıkacak mı? Tüm bilgiler yazımızda

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm Sultan Alaaddin Ölecek mi? Öldü mü?

Diriliş Ertuğrul’da son bölüm aksiyon ve heyecan içinde geçerken Sultan Alaaddin zehirlenir. Dizide Sultan Alaaddin Ertuğrul Bey’i tutuklatmış ve huzuruna çağırmıştır. Huzurunda hesap soran Sultan Alaaddin tüm gerçekleri öğrenir ve Saadettin Köpek ve adamlarının kendisini öldürüp Gıyaseddin’i tahta geçirme hedeflerini öğrenmiştir.

Sultan Alaaddin dizide Ertuğrul Bey’in suçsuzluğunu anlamıştır. Ancak yanındaki en yakın adamı Sultan’ı zehirlemiştir. Saadettin Köpek sarayda Şehzade Gıyaseddin’i sultan ilan ettirirken bir taraftan da Sultan Alaaddin’i öldürmek için plan yapmıştır. Bu şekilde hem Şehzade Gıyaseddin’i tahta geçirecek hem kendiside devletin en önemli adamı olacaktır. Sultan Alaaddin hayatını kaybetmiştir.

Sultan Alaaddin’i ölümüne neden olan Saadettin Köpek ve eşi Mahperi Hatun devletin en önemli makamlarını işgal etmişlerdir. Mahperi Hatun Gıyaseddin’e Ertuğrul’dan hesap sormak ve onu öldürmek istemektedir. Gıyaseddin ise annesi ve Saadettin Köpek’in oyunlarına gelmektedir. Ancak Ertuğrul Gazi bunların hesabını soracaktır.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL