Diriliş Ertuğrul Süleyman Neden Öldü, Diziden Neden Ayrıldı?

Diriliş Ertuğrul Süleyman Neden Öldü, Diziden Neden Ayrıldı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Diriliş Ertuğrul dizisinde bir ayrılık daha yaşandı. Dizinin yan karakterlerinden olan Süleyman, dizide Moğollar tarafından ölerek diziden ayrıldı. Diriliş Ertuğrul 139. Bölüm fragmanı yine izleyenleri heyecanlandırdı.

Dizide Ertuğrul’un yiğeni ve Selcan’ın oğlu Süleyman geçtiğimiz bölümle babası ile buluşmak için yol hazırlığı içerisindedir. Annesi Sercan, oğlu Süleyman’ı güzelce hazırlayıp babası ile buluşması için yolcu etmiştir. Süleyman da ayrıca Ertuğrul’un verdiği bir de not vardır.

Süleyman babasına vereceği bu notla dengeleri değiştirecek yeni ittifaklar peşinde olacaktır. Ancak Moğol komutanı Alıncak, Ertuğrul’dan yediği darbe sonrası öc alma peşindedir. Ancak bu öcünü Ertuğrul’un yakınlarından alcaktır. Hedefinde Süleyman vardır. Beybolat’ın da bizzat katılımı ile Süleyman yolculuk esnasında kaçırılır.

Ağır işkencelerden geçen Süleyman Moğollar tarafından şehit edilir ve cenazesi Kayı boyuna gönderilir. Süleyman’ın cesedini gören annesi feryat figan ağlamaya başlar. Tüm Kayı boyu büyük bir hüzne kapılır. Sadece Beybolat bu durumdan memnundur. Ertuğrul yengesinden özür dilerken Selcan ise intikam yeminleri etmektedir. Süleyman karakteri bu şekilde ölerek diziden ayrılmıştır.

Senaryo gereği öldürülen Süleyman karakteri yan karakter olduğu için zaten dizideki ömrü kısa bir roldü. Hikayenin gidişatına göre öldürülen Süleyman dizide dengeleri derinden sarsacak olayların başlamasına neden olmuştur.

Etiketler: diriliş selcan'ın oğlu süleyman neden öldü diriliş süleyman öldü mü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL