Diriliş Ertuğrul Sultan Alaaddin’i Kim Oynuyor? Gerçek Adı

Diriliş Ertuğrul Sultan Alaaddin’i Kim Oynuyor? Gerçek Adı

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 25 Ekim günü TRT 1 ekranlarında olacak. Dizi de merak edilen karakterlerden birisi de Sultan Alaaddin’dir. Sultan Alaaddin karakterini kimin oynadığı bilgisini yazımızda paylaşıyoruz. 

Diriliş Ertuğrul Sultan Alaaddin (Burak Hakkı) Kim? Gerçek Adı?

Burak Hakkı 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Fenerbahçe Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden mezun oldu. Basketbol takımında oynadı. Oynadığı takım 1992-1993-1994 yıllarında 1.2.3. oldu. Aynı zamanlarda Başak Gürsoy ajanlıkta mankenlik ve modellik yaptı.

Üniversite eğitim notları sayesinde Yurt dışında okuma imkanı bulmasına rağmen gittiği İsveç’e adapte olamadığı için tekrar İstanbul’a döndü. Bayvizon Ünvanı alarak 1994 yılında Best Of Türkey’de 1. oldu.1995 yılında Avustralya’da yapılan Manhunt International yarışmasında 4. olarak en iyi fotomodel seçildi. 1997 yılında Tunus’ta yapılan yarışmada 2. oldu.

1993 yılında kendisi gibi model olan Sema Şimşek ile evlendi ve 12 yıl evli kaldı. Rüzgar Hakkı isminde oğlu oldu. 1998 yılında Sibel Can’ın Kanasın adlı klibinde rol aldı. 1995-2003 yıllarında bir çok yabancı ülkede modellik yaptı. Mankenlik ve Fotomodellik mesleğini 2003 yılında bitirdi. Burak Hakkı Hara Pappa ile birliktedir.

Burak Hakkı, 2000 yılında Zehirli Çiçek adlı dizide rol aldı. 2009 yılında oyunculuk eğitimi aldı. Burak Hakkı, Günah, Paşalı, Kırık Ayna, Son Yüzleşme, Kaybolan Yıllar, Maskeli Mola, Kızım Nerede, Üç Arkadaş gibi projelerde yer almıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Sultan Alaaddin’i oynayacak Burak Hakkı’ya yeni rolünde başarılar diliyoruz.

Diriliş 25 Ekim 92. Bölüm’de Neler Olacak?

“Geçen sezon final bölümünde Sultan Alaaddin’in davetiyle birlikte sefere çıkan Ertuğrul ve Alpleri, Emir Saadettin ve Ekaterina’nın haber sızdırması sonrasında Ares’in pususuna düşmüş, Alplerin büyük kısmı şehit olurken Ertuğrul da Ares tarafından ağır bir şekilde yaralanmıştı.
Bu baskın haberini alan Dündar, Hayme ve Halime’ler olay yerine gelirler. Karşılaştıkları manzara karşısında büyük yıkım yaşarlar.

Diriliş Ertuğrul Bahadır Bey Kimdir? Tıklayınız!

Zira alplerle beraber Ertuğrul’a ait cesedi de bulurlar. Dündar, Hayme ve Halime’lerin eşliğinde obaya gelen cesed Kayı obasında büyük bir yıkıma sebep olur. Başsız kalmanın sıkıntıları, birliğin bozulacağı kaygısını beraberinde getirir.
Diğer yandan Ares ve Emir Saadettin amaçlarına ulaşmanın rahatlığı içerisindedir. Emir Saadettin bundan sonra daha rahat kendi iktidarını sağlayacak… Ares ise Türkleri bölgeden def etme planını gerçekleştirecektir.

Peki Ares ve Emir Saadettin amaçlarına ulaşacak mı? Ertuğrul’un ölüm haberi Kayı Obasını dağıtacak mı? Ares ve Köpek bu durumdan nasıl çıkar sağlayacak? Çavdar Obasının ve Aslıhan’ın akıbeti ne olacak? Bu hain pusuyu kuran Ares ve Kayı’lara büyük acılar yaşatan Emir Saadettin hak ettiği cezayı bulacak mı?”

Burak Hakkı Videosu!

Etiketler: diriliş ertuğrul burak hakkı diriliş ertuğrul sultan alladdin kimdir diriliş sultan alaaddin gerçek adı diriliş sultan alaaddin kimdir diriliş sultan alaaddin sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL