Diriliş Ertuğrul Yakup Bey Kimdir?

Diriliş Ertuğrul Yakup Bey Kimdir?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi Diriliş Ertuğrul’da heyecan kaldığı yerden devam ederken dizide Sultan Alaaddin Karacahisar savunması için Yakup Bey’i makamına çağrılmasını emreder. Ahlat Bey’i olan Yakup Bey’in gerçek adı kimdir?

Diriliş Ertuğrul Yakup Bey Kimdir?

Diriliş Ertuğrul’da heyecan doruk noktasındadır. Ertuğrul Bey Saadettin Köpek’in tüm kirli planlarını ortaya çıkarmak için Ares’i konuşturmak için zindana atmıştır. Ares’e mühlet veren Ertuğrul Bey sabah olduğunda Ares’in konuşacağını duymuş ve Sultan Alaaddin’in yanına gitmeye karar kılmıştır. Sultan Alaaddin ise Ertuğrul’un Karacahisar Kalesi fethi sonrası kalenin korunması için birini görevlendirecektir. Bu kişiyi ise Saadettin Köpek söyler. Peki Yakup Bey kimdir?

Diriliş Ertuğrul’da Yakup Bey Ahlat Bey Beyi’dir. Ahlat Bey’i olan Yakup Bey tehlikeli bir isimdir. Zira bu ismi Emir Saadettin önermiştir. Emir Saadettin hemen bir pusula ile Yakup Bey’i Ahlat’tan Sultan’ın yanına çağırmıştır. Bunun üzerine Emir Saadettin Yakup Bey’i Karacahisar’da Ertuğrul Bey’in başına bela edecektir.

[mavitext]Diriliş Ertuğrul’un Yanındaki Hain Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Yakup Bey’i canlandıracak oyuncu şu an için belli olmadı. Ancak yakın zamanda ortaya çıkacaktır. Oyuncu ortaya çıktığında kendisi hakkındaki bilgileri buradan paylaşacağız. Yakup Bey’in kim olduğu belli olmadı ancak ikinci bir Saadettin olacak galiba zira Saadettin Köpek hiç tereddüt etmeden Yakup ismini vermiştir.

[saritext]Dizide Yakup Bey Yakup Günalp Beydir? Tıklayınız![/saritext]

[mavitext]7 Şubat Reyting Sonuçları? Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: diriliş yakup bey gerçek adı diriliş yakup bey kim


Yorumlar

  • Falih

    Yakub bey kimdir ve niye gelmedi ne zaman gelecek.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL