Diriliş Erturğul’un Heybesinde Ne Var? Neden Bu Kadar Önemli?

Diriliş Ertuğrul dizisinde nefes kesen bir bölüm izleyenleri bekliyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde Moğol mücadelesi Noyan’ın dönüşüyle tekrar başlamıştır. Ertuğrul Bey, Sultan Gıyaseddin’in emriyle Noyan’la birlikte Ögeday Han’a elçi olarak gönderilir. Yolculuğa çıkmadan önce yanına bir heybe alan Ertuğrul, heybede ne olduğunu kimseye söylemez. Peki Diriliş Ertuğrul’un heybesinde ne var? 

Noyan ve Ertuğrul Bey, Ögeday’la görüşmek için Sultan Gıyaseddin’in emriyle yola çıkar. Dizinin fragmanında Turgut Alp henüz yolculuğa çıkmadan önce Ertuğrul Beye heybede ne olduğunu soruyor. Bu soru üzerine Ertuğrul Turgut Alp’e devletimizin bekası var sözünü söylüyor. Konuşmalara şahit olan Noyan o andan itibaren heybede ne olduğunu merak etmeye başlıyor.

Yola çıkıp bir süre ilerledikten sonra Noyan, bundan sonrasını denizden gideceğiz diyor. Fakat yolun devamında Ertuğrul Bey ve adamları bir tuzakla karşı karşıya kalıyor. Bu süre zarfında Noyan heybede ne olduğunu herkes gibi merak ediyor. Noyan da Ertuğrul beye heybende ne var sorusunu soruyor. Erturğul bey ise Ögeday Hanı kastederek Hanın otağına vardığın an öğrenirsin diyor. Ertuğrul bey heybesinde ne olduğunu Noyan’a da söylemiyor.

Peki Ertuğrul’un heybesinde ne var? Neden bu kadar önemli? Heybede ne olduğuna dair bir kaç bilgi var. Heybede hiç bir şey olmadığı, Noyan’ın bundan korkup Ertuğrul’u hanın karşısına götürmekten vazgeçeceği söyleniyor. Bir diğer ihtimal ise heybe Ögeday’ın eline geçtiğinde bu Noyan’ın sonu olacak ve Noyan boğularak infaz edilecek.

Araştırmalarımız doğrultusunda bu bilgilere ulaştık. Sizler de konuyla ilgili görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.