Diriliş Günalp Kimdir? (Engin Öztürk)

Diriliş Günalp Kimdir? (Engin Öztürk)

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi Diriliş Ertuğrul tüm heyecanı ile devam ederken diziye yeni karakterler dahil olmaya devam ediyor. Bu karakterlerden bir tanesi de Günalp karakteri oldu. Dizide Günalp ile yeni bir karakteri canlandıran oyuncu Engin Öztürk oldu. Peki Engin Öztürk kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Günalp Kimdir? (Engin Öztürk)

1986 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen oyuncu 1.90 cm boyunda 83 kg ağırlığındadır. Mavi göz rengine sahip oyuncu terazi burcudur. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan başarılı isim bir çok dizi ve sinema projelerinde yer almıştır. Oyunculuğa Eskişehir’de bir tiyatro oyununda seyirci değilde sahnede olmak istediğini anlaması ile bu yola başvuran oyuncu daha sonra konservatuvara baş vurmuş ve bu şekilde oyunculuğa başlamıştır.

Engin Öztürk hayatında oynamak istediği karakter ile ilgili olarak seri katil veya down sendromlu birini oynamak istiyor. Baba tarafı Bulgaristan, anne tarafı Selanikli olan oyuncu naif orta halli bir ailesi olan oyuncu, asker kökenli bir baba ve ev hanımı bir anne ile üç tane ablaya sahiptir. Terazi burcu olmasından da kaynaklı adaletsizliğe tahammülü olmayan oyuncu kimin hakkı ne kadar ise o kadarını almasını istiyor. Bir kadında aradığı şey ise özgüvendir. Kıskanç bir yapıya sahip oyuncu bunun karşıdakine zarar verecek ölçüde olmadığını söylüyor.

[mavitext]Diriliş Şehzade Gıyaseddin Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Engin Öztürk 8 yıl kadar voleybol oynamıştır. İş olarak oyuncu olmadan önce Barmen’lik yapmıştır. Engin Öztürk 2010 yılında Fatmagül’ün Suçu Ne isimli dizide Selim karakterini canlandırmıştır. Dizide Beren Saat, Engin Öztürk, Buğra Gülsoy gibi isimler yer almıştır. 2012 yılında ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi isimli dizide Emre karakterini canlandırmıştır.

Engin Öztürk 2014 yılında ise Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Şehzade Selim karakterini canlandırmıştır. Dizide Halid Ergenç, Selma Ergeç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm gibi isimler yer almıştır. Çanakkale Yolun Sonu isimli sinema filminde de rol alan başarılı oyuncu 2014 yılında oynadığı Hayat Yolunda isimli dizide Cem karakterini canlandırmıştır. Oyuncu son olarak Yüksek Sosyete isimli dizide rol aldı. Engin Öztürk’e yeni projesinde başarılar dileriz.

[saritext]Diriliş Mahbere Hatun Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Diriliş Engin Öztürk Videosu

Etiketler: diriliş günalp gerçek adı diriliş günalp kim diriliş günalp oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL