Diriliş Gündüz Alp Kimdir? (Yaman Tümen)

Diriliş Gündüz Alp Kimdir? (Yaman Tümen)

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Trt 1’de Çarşamba günleri yayınlanan dizi Diriliş Ertuğrul tüm aksiyonu ve heyecanı ile devam ederken dizide babası Ertuğrul’un dönmesi ile dünyalar onun olan Gündüz Alp karakteri merak konusu oldu. Gündüz Alp karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Yaman Tümen’dir. Yaman Tümen Kimdir? Tanıyalım..

Diriliş Gündüz Alp Kimdir? (Yaman Tümen)

2010 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu küçük yaşına rağmen yeteneği ile göz dolduruyor. 1.19 cm boyunda 20 kg ağırlığındaki bu küçük oyuncu dizide adeta büyümüşte küçülmüş gibi. Kahverengi gözlere sahip oyuncunun burcu ise kovadır. Oyuncu küçük yaşlardan itibaren dizi ve reklam filmlerinde rol almaktadır.

Yaman Tümen ilk olarak Medcezir dizisinde rol almıştır. Dizide Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Hazar Ergüçlü, Barış Falay ile birlikte rol almıştır. Sonrasında Kurt Seyit ve Şura dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte oynamıştır. Oyuncu Hayat Mucizelere Gebe isimli dizide rol almıştır. Dizi de hiç ilişki içinde olmadan bir çocuğu olan bir kızın ilginç hikayesini anlatmaktadır. Dizide Hande Ataizi, Damla Colbay gibi isimler yer almaktadır.

Yaman Tümen’in rol aldığı diğer bir dizi ise Arka Sokaklar olmuştur. Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi yaklaşık 10 senedir televizyon dünyasında yayınlanan uzun süreli bir dizi oldu. Dizide İstanbul’da asayiş Şubede görevli polislerin suçlulara ve kendilerine karşı olan düşmanlarla mücadelesini anlatıyor.

[mavitext]Diriliş Ertuğrul Titan Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Yaman Tümen Video!

Etiketler: diriliş gündüz alp gerçek adı diriliş gündüz alp kimdir diriliş gündüz alp oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL