Diriliş Hayme Ana Ölecek mi? Öldü mü? Diziden Çıktı mı? Tarihte Hayme Ana Nasıl Öldü?

Diriliş Hayme Ana Ölecek mi? Öldü mü? Diziden Çıktı mı? Tarihte Hayme Ana Nasıl Öldü?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 104. bölüm fragmanı yayınlandı. Fragmanda Hayme Ana zehir içerek kendisini öldürdüğü gözüküyor. Çocukları ile beraber bir ortamda zehirin etkisi ile bir anda yere yığılan Hayme Ana ölecek mi? Diziden çıktı mı? Tarihte Hayme Ana nasıl öldü? Tüm bu bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Hayme Ana Ölecek mi? Öldü mü? Diziden Çıktı mı?

Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul Gazi Karacahisar Kalesini feth etmiş ve Alpleri ile birlikte zaferi kutlamaktadır. Ancak Hayme Ana Ertuğrul Bey dışında diğer çocuklarını da bir arada görmek ister. Fragmanda anlaşıldığı kadarı ile bunun yolunu ise kendisini zehirlemekte bulmuştur. Böylelikle çocukları bir araya gelebilecektir. Zehir içen Hayme Ana belli bir süre geçtikten sonda Ertuğrul ve Alpler ile konuşurken bir anda yere yığılmıştır. Tüm bu durum Hayme Ana ölecek mi? Diziden çıkacak mı? gibi yorumların yapılmasına neden olmuştur.

Diriliş Ertuğrul’da Hayme Ana Obanın da anası konumundadır. Hayme Ana herkesin derdi ile ilgilenmekte kim olsa onun yardımına koşmaktadır. Özellikle kendi ailesinde Ertuğrul Bey ve Dündar Bey’in yetişmesinde büyük emekleri vardır. Şimdi ise Ertuğrul Bey’in çocukları yani torunları ile ilgilenmekte onlara sahip çıkmaktadır. Dizide Hayme Ana’nın ölüp ölmeyeceğine dair kesin bilgi verilmezken Hayme Ana rolünü oynayan oyuncu Hülya Darcan’ın diziden çıkıp çıkmayacağı da kesin değildir. Tüm bu gelişmeler izleyicilerin Hayme Ana’nın tarihte nasıl öldüğünü merak etmesine neden oldu. Peki Hayme Ana tarihte nasıl öldü?

[mavitext]Diriliş Ares Ölecek mi? Tıklayınız![/mavitext]

Diriliş Tarihte Hayme Ana Nasıl Öldü?

Tarihte Osmanlı İmparatorluğu’nun kökeni olan Karakeçili Aşireti Moğol baskısından bugünkü Suriye topraklarına hareket etmiştir. Bu arada aşiretin başında Gündüz Alp (Süleyman  Şah) bulunmaktadır. Süleyman Şah atının tökezlemesi sonrasında hayatını kaybetmiştir. Süleyman Şah’ın çocukları Ertuğrul Bey ve Dündar Bey ise henüz tecrübesi olduklarından aşiretin başına Hayme Ana geçmiştir. Hayme Ana aşireti ile beraber Anadolu’ya geçmiştir. Hayme Ana Alaaddin Keykubat’ın aşiretini Ankara civarındaki Karacadağ eteklerine yerleştirdikten sonra Ertuğrul Bey’e aşireti devreder. Kendiside Ertuğrul Bey’in çocuklarına yani torunlarına uzun zaman bakar. Özellikle Osman Gazi’yi yetiştirir. Tarihte ise Hayme Ana bir yayla dönüşü Çarşamba Köyü’nde vefat eder.

[pembetext]Diriliş Ertuğrul 2018’de Bitiyor mu? Tıklayınız![/pembetext]

Diriliş Ertuğrul 104. Bölüm Fragmanı

Etiketler: diriliş hayme ana diziden çıktı mı diriliş hayme ana öldü mü diriliş hayme ana ölecek mi diriliş hayme ana tarihte nasıl öldü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL