Diriliş Osman Bey Kim? Osman Bey’in Çocukluğunu Canlandıran Oyuncu Kim

Diriliş Osman Bey Kim? Osman Bey’in Çocukluğunu Canlandıran Oyuncu Kim

Yazar: Emre Dizi Haberleri

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul seyircisinin merak etti Yeni konular gündeme gelmeye başladı. bunlardan biri yeni sezonu beklerken Ertuğrul gazi’den sonra tahta geçecek olan Osman bey kimin canlandıracağı konusudur Ertuğrul gazi’den sonra tahta çıkacak olan Osman Bey’in çocukluğunu canlandıran oyuncunun adı nedir gerçek adı oynadığı diziler yaşı hepsi haberimizde.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Osman Bey’in gençliğini ve ileri yaşlarını canlandıracak oyuncu Burak Özçivit iken Osman Bey’in çocukluğunu canlandıracak oyuncunun gerçek adı Emre Üçtepe dir. Emre Üçtepe Osman Bey’in çocukluğunu canlandıracak oyuncudur. Emre Üçtepe Osman bey karakterine hayat verecek oyuncu olduğu için Diriliş Ertuğrul dizisinde de en çok merak edilen konular arasına girdi.

Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alacak olan Osman Bey’in çocukluğunu canlandıracak oyuncunun adı Emre Üçtepe daha önce oynadığı dizilere gelecek olursak, Emre Üçtepe başarmalısın adlı filmde Naci karakteri ile izleyici karşısına geçmiştir. Tokatlı olan Emre Üçtepe ortaokul çağında olan bir öğrencidir.

Peki Gerçek tarihte Osman bey kimdir? Osman bey Osmanlı hanedanı’nın kurucusu beyliğin ilk padişahı olan Türk hükümdarıdır. Annesi Halime hatun, babası Ertuğrul Gazi’dir. Büyük annesi Hayme hatun dedesi ise Süleyman şah tır.

Osmangazi ahi şeyhlerinden Şeyh Edebali’nin görüşlerine oldukça değer verir ve vakit buldukça şeyh edebali’nin Eskişehir Sultan önündeki dergahına gider ve orada bir müddet kalırdı. Orada kalır ve şeyh edebali’nin görüşlerine saygı duyardı.

Söğütle baslayan ve 600 yıl süreyle üç kıtada hüküm süren Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi gazi 1326 yılında yakalanmış olduğu bir hastalık sebebiyle hayata gözlerini yummuş ve yerine yeni bir hükümdara bırakmıştır.

Etiketler: diriliş çocuk oyuncu diriliş osman bey'in Çocukluğunu kim canlanadırıyor emre üçtepe osman beyin çocukluğu osman bey çocukluğunu canlandıran oyuncukaç yaşında


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL