Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak, Neden Kanal Değiştirdi?

Trt1’in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un bu sezon final yapması ile dizinin yeni sezonda yeni oyuncular ve yeni bir isimle devam edeceği belirtilmişti. Diriliş Osman ismi ile yeni sezonda ekranlara gelecek olan dizinin kanalı da değişti. Diriliş Osman 2019 sezonunda hangi kanalda yayınlanacak, neden kanal değiştirdi?

Tarihi aksiyon ve dram dizisi Diriliş serisi 2019-2020 sezonunda yeni ismi Diriliş Osman olarak ekranlara gelecek. Diriliş Osman dizisinin başrol oyuncusunun Burak Özçivit olduğunu daha önceki yazılarımızda sizlere aktarmıştık. Özçivit diziye sıkı bir çalışma programı ile hazırlanıyor. Binicilik ve kılıç kullanma dersleri gibi pek çok ders alan ünlü oyuncu 2019-2020 sezonunda Diriliş Osman ile evlerimize konuk olacak.

Diriliş Osman dizisinin yeni oyuncuları kimler, dizi ne zaman başlayacak, fragmanı yayınlandı mı gibi sorular peş peşe gelirken dizi ile ilgili şok bir bilgi kulislere düştü. Diriliş Osman yeni sezonda ATV ekranlarında olacak. Trt1 Diriliş Osman’ın tüm haklarını Atv’ye satmış.

TRT1DE yaşanan maddi sıkıntılar nedeni ile getirisi oldukça yüksek olan Diriliş Osman’ın tüm haklarını ATV’ye sattığı söyleniyor. Diriliş Ertuğrul’u yayın haklarından zaten halen para kazanan Trt1, yeni dizinin eskisi kadar başarılı olmayacağını düşündüğünden midir nedir diziyi Atv’ye sattı.

tıkla>>> Hazal Subaşı Diriliş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosuna Dahil Oldu mu?

Konu ile ilgili pek çok spekülatif bilgi mevcut. Kimisi Trt’nin yaşadığı maddi sıkıntılar nedeni ile diziyi sattığını söylerken kimisi ise dizinin eski başarısının yakalanmayacağı düşüncesi ile yeni dizinin satıldığını söylemekteler. Bakalım yeni dizi Diriliş Osman atv’nin yüzünü güldürecek mi? Siz ne dersiniz?