Diriliş Panzehir (Şifa) Bulunabilecek mi? Aslıhan ve Turgut İyileşebilecek mi?

Diriliş Panzehir (Şifa) Bulunabilecek mi? Aslıhan ve Turgut İyileşebilecek mi?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarının ilgiyle takip edilen dizisi Diriliş Ertuğrul’da bu hafta Aslıhan Hatun ve Turgut Alp’i zehirlenme olayı damga vurdu. Dizide izleyiciler Aslıhan Hatun’un ve Turgut Alp’in zehirlenip öleceğini düşünürken izleyicileri umutlandıran gelişme Ertuğrul Bey’in zehri yapan otacıyı bulması ile yeniden yeşerir. Peki şifa panzehir bulunabilecek mi? Aslıhan ve Turgut iyileşebilecek mi? Yazımızda..

Diriliş Panzehir (Şifa) Bulunabilecek mi? Aslıhan ve Turgut İyileşebilecek mi?

Aslıhan Hatun ve Turgut Alp’in zehirlenme olayından sonra bu olayı gerçekleştiren Esma Hatun obadan ayrılır ve Bamsı kendisini takip eder. Esma Hatun Bahadır Bey’in eski Alplerinden olan Alp ile buluşur ve Alp Esma Hatun’a ulaşmasınlar diye Esma Hatunu öldürür. Bu arada Baması adamı yakalar ancak Göktuğ ok ile adamı öldürür. Bamsı bu olaydan ucuz yırtarken adamı alır ve obaya götürür.

Bu olaydan sonra Ertuğrul Bey Bahadır Bey’den daha çok şüphelenir ve hesap sormak için Bahadır’ın yanına gider. Bu sırada Ares gelir. Ares Ertuğrul ile arasını bozmak istemez. Çünkü savaş hazırlığındadır.. Bu olay Ertuğrul’u kendisinden şüphelenmesine neden olabilir. Ares zehrin yapılış şeklinden zehri yapanı bilir ve Ertuğrul’a yerini söyler. Ertuğrul ve Alpler hemen harekete geçer. Bu arada Emir Saadettin de harekete geçmiş ve Göktuğ’u göndererek Otacıyı öldürtür.

Tüm bu gelişmelerden sonra otacının bulunduğu yere gelen Ertuğrul ve Alpler duruma üzülür ama otacının attığı hayvanı bulurlar ve zehrin bu hayvandan yapıldığını düşünürler. Bunun üzerine hayvandan aldıkları panzehir ile Aslıhan ve Turgut’u kurtarmaya giderler.

Etiketler: diriliş aslıhan hatun kurtulacak mı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL