Diriliş Şaman Belgütay Kim? Gerçek Adı Ne? Tarihte Belgütay

Diriliş Şaman Belgütay Kim? Gerçek Adı Ne? Tarihte Belgütay

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul Dizi Haberleri

Diriliş Ertuğrul kadrosuna yeni katılan kalakterlerden biri de Şaman Belgütaydır. Diriliş Ertuğrul şaman Belgütay kim? Gerçek tarihte var mı? Belgütay ne demek?işte detaylar…

O da planınr parçasıdır. Kendisini deri ustası olarak tanıtan  Belgütay bu işi iyi anlayan biridir. Ama gerçekte Şaman, kahin ve kamdır. Diziye Yen’i katılan taze kanlar, heyecanı ve iligiyi artıracak. Farklı inanışları ben inanışları gereği yaptıkları hareketler. Oldukça ilginç.

Noyanın gücünü toplayarak geri dönüşüyle diziye Yeni karakterler katıldı. Noyanın planı dahilinde hepsi farklı görevler verilerek ajanlık yapacaklar. Belgütay karakterine hayat veren oyuncu Şerif Bozkurt’tur. Oldukça zor bir karaktere hayat veren oyuncu izleyenler tarafından büyük ilgi gördü. Dizide bundan sonraki  bölümlerde bol bol Moğol Türk catışmasını izleyeceğiz.

Gülbetay karakterine hayat veren Şerif Bozkurt kim? Diriliş Belgütay kim?Şerif Bozkurt 1 Mart 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümünden mezundur. Günümüzün en başarılı projelerinden biri olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Belgütay karakterini canlandırmaktadır.

Gerçek tarihte Moğollar’ın Türklerle olan savaşı oldukça kanlı ve zorlu geçmiştir. Diriliş Ertuğrul dizisi final bölümüne kadar heyecan aksiyon ve gerilim sahneleri izleyenleri bekliyor.

Etiketler: Belgütay ne demek Diriliş belgütay gerçek tarihte kim Diriliş belgütay kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL