Diriliş Samsa Çavuş Ölecek mi? Diziden Çıktı mı? Tarihte Samsa Çavuş Nasıl Öldü?

Diriliş Samsa Çavuş Ölecek mi? Diziden Çıktı mı? Tarihte Samsa Çavuş Nasıl Öldü?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ile 10 Ocak Çarşamba ekranlarda yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin yayınlanan fragmanında Samsa ile Titan karşı karşıya geliyor ve cenk ediyorlar. Fragmanda iki savaşçıdan hangisinin galip geldiği gösterilmiyor. Peki Diriliş Ertuğrul’da Samsa ölecek mi? Tüm bilgiler yazımızda.

Diriliş Samsa ölecek mi? Diziden Çıktı mı?

Diriliş Ertuğrul dizisinde yeni bölümde Ertuğrul Bey ve Alper birlikte Karacahisar Kalesi’ni feth etmeye hazırlanırken Bahadır Bey hainlik eder ve mancınıkların bulunduğu yerdeki Alperi öldürür. Üstelik Çavdar Obasını da ele geçirmiştir. Olay yerine gelen Ertuğrul gördüğü manzara karşısında şok olmuştur. Bahadır Bey’in ihanetini ödetmeye kararlıdır. Öte yandan Samsa ile Titan bir hesaplaşmanın içine girmişlerdir. Samsa Gündüz Alp’in kaçırılmasında büyük üzüntü duymuş ve Ertuğrul’un gözünden düşmüştür. Titan’ı öldürerek tekrar eski değerini kazanmak ister.

[mavitext]Diriliş Sancar Bey Ölecek mi? Tıklayınız![/mavitext]

Titan ise çok güçlü bir savaşçıdır. Titan gibi bir savaşçıyı dizide ancak Ertuğrul gibi güçlü biri yenebilir. Bu yüzden Samsa’nın pek şansı yoktur. Ancak Samsa bu mücadelede hayatını kaybetmiş midir? Yoksa esir mi düşmüştür? Bunun için bir şey söylemek imkansız ancak Titan akıllı biri olduğu için Samsa’yı Ertuğrul’ a karşı bir koz olarak kullanabilir. Tüm bu gelişmeleri dizi başladığında göreceğiz ancak tarihte Samsa diye biri var mı, varsa nasıl öldü? Bunun hakkında bilgi vermek istiyoruz.

[mavitext]Diriliş 2018 Bitiyor mu? Tıklayınız![/mavitext]

Tarihi kaynaklarda Samsa Miladi 1230’lu yıllarda Osman Gazi, Ertuğrul Gazi, Kayı Boyu ve bir çok Alp ile birlikte Anadolu’ya yerleşmiştir. Ertuğrul ve Osman Gazi’nin silah arkadaşıdır. Sakarya’da Mudurnu’nun Çavuş Deresi Köyüne yerleşmiştir. Burada yaklaşık 50 sene kadar yaşadığı bilinmektedir. Bizans’a karşı İznik’i gözetlemekle görevli Samsa Çavuş yerli Rumlara verdiği güvenle tanınmıştır. 1330 tarihinde eceli ile vefat etmiştir. Kabri Mudurnu yakınlarında Hacı Musalar köyündedir. Buradan anlaşılacağı gibi tarihi kaynaklarda Samsa kendi eceli ile vefat ederken Anadolu topraklarının bağrına gömülmüştür. Dizide henüz bu aşamalara geçilmediğinden Samsa’nın ölmeyeceğini esir ya da kurtulacağını söyleyebiliriz. Ancak dizi gereği Samsar ölebilir. Samsar diziden ölerek ayrılıyor.

[mavitext]Diriliş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: diriliş samsa çavuş ölecek mi diriliş samsa diziden çıktı mı diriliş samsa nasıl öldü diriliş samsa tarihte nasıl öldü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL