Diriliş Şehzade Gıyaseddin Kimdir? (Burak Dakak)

Diriliş Şehzade Gıyaseddin Kimdir? (Burak Dakak)

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi Diriliş Ertuğrul kaldığı yerden devam ederken diziye yeni karakterlerde dahil olmaya devam ediyor. Dizide Sultan Alaaddin’in Mahberi Hatun’dan olan oğlu Şehzade Gıyasddin diziye dahil olacak. Diriliş Ertuğrul’da Şehzade Gıyaseddin Keyhüsrev karakterini canlandıran oyuncu ise Burak Dakak oldu. Peki Burak Dakak kimdir? Tüm bilgileri yazımıda bulabilirsiniz.

Diriliş Şehzade Gıyaseddin Kimdir? (Burak Dakak)

Burak Dakak, 1998 yılında Ankara ilinde dünyaya geldi. 1.67 cm boyunda 59 kg ağırlığında olan oyuncu kahve göz rengine sahiptir. Burak Dakak oyunculuk eğitimlerinin ardından dizi, sinema ve reklam projelerinde yer almaya başlamıştır. Oyuncu kendisini sabırsız biri olarak tanımlamaktadır. Sevdiklerine bir şey olmaması için korumacı bir yapıya sahip olan Burak Dakak ailesini çok sevmektedir.

Burak Dakak çocukken Kavak Yelleri gibi dizileri izleyerek büyüdüğünü ve annesinin kendisini Ankara Tiyatrosu’nun kurslarına yazdırdığını söylemiştir. Okulun yanı sıra iki sene tiyatro eğitimi alan oyuncu Ezel dizisinde rol aldığında 8-9 yaşlarındaymış. Taklitler, komiklikler yapan oyuncu çok enerjik olduğunu söylemiştir. Oyuncu 2008 yılında Doğruluk Ekseni isimli dizide rol aldı. 2011 yılında ise Kolej Günlüğü isimli dizide rol aldı.

[saritext]Diriliş Ertuğrul Bey’in Yanındaki Casus Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Burak Dakak 2014 yılında ise Benim Adım Gültepe isimli dizide rol aldı. Yönetmenliğini Zeynep Günay Tan’ın yaptığı, senaryosunu Vural Yaşaroğlu ve Deren Çıray’ın yaptığı dizinin başrollerinde Mete Horozoğlu, Ayça Bingöl, İlker Kızmaz, Ekin Koç, Evrim Alasya yer almıştır. Burak Dakak dizide Fevzi karakterini canlandırmıştır. Benim Adım Gültepe dizisi Gültepe semtinde yaşanan olayları, hayal kırıklıklarını, sevinçleri ve ayrılıkları anlatmaktadır.

Burak Dakak 2014 yılında Hıyanet Sarmalı isimli dizide rol almıştır. Dizide Küçük Savaş Dağhan karakterini canlandırmıştır. Oyuncu 2015 yılında ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Şehzade Mehmet karakterini canlandırmıştır. Oyuncu son olarak Fox ekranlarında yayınlanan Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli dizide Onur karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[mavitext]Diriliş Mahberi Hatun Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Diriliş Burak Dakak Muhteşem Yüzyıl Videosu

Etiketler: diriliş ertuğrul şehzade gıyaseddin kimdir diriliş gıyaseddin gerçek adı diriliş gıyaseddin oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL