Diriliş Titan Kim? Tarihte Titan Kimdir? Titan Ölecek mi?

Diriliş Titan Kim? Tarihte Titan Kimdir? Titan Ölecek mi?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Trt 1 ekranlarında yayınlanan reyting rekorları kıran dizi Diriliş’te bu hafta çetin bir mücadele geçti. Ertuğrul’un karşısına yeni bir düşman gelmek üzere. Bu düşmanın ismi Titan oldu. Peki Titan kimdir?

Diriliş Titan Kim? Tarihte Titan Kimdir?

Diriliş Ertuğrul’da Ares’in Ertuğrul’a karşı yeni bir hamlesi ortaya çıkıyor. Bu hamle ise Şovalye Titan’dır. Titan çok güçlü ve düşmanlarının korkulu rüyasıdır. Ta ki Ertuğrul’u görene kadar. Ertuğrul Titan’ı da haklayıp Türk’lerin gücünü bir kez daha aleme duyuracaktır. Evet dizide Titan bir süre yer alacak. Ancak Ertuğrul Titan’ı da öldürmeyi başaracak. Bu başarı Türkler’in devlet olma yolundaki en büyük engeli de ortadan kaldırmasını sağlayacaktır.

Tarihte Yunanlılar’ın Titanlar isminde bir grubu olduğu Titanlar ile Zeus arasında 10 yıla kadar süren bir savaş olduğu bu savaşta ise hiç kimseni gelip gelemediği bilgileri bulunuyor. Anadolu Selçuklu ve Osmanlı’nın kuruluş döneminde böyle bir düşmana rastlanılmadığı görülüyor. Bakalım Titan karakterini hangi oyuncu oynayacak?

Diriliş Ertuğrul’da gelecek hafta; Ertuğrul obasına dönüp Alpler’in başına geçtikten sonra Karaca Hisar Kalesi’ni feth etmeye çıkacaktır. Ertuğrul’un obaya dönmesi ve yapmış olduğu hamleler Ares’i kızdırır ve Ertuğrul’un oğlu Gündüzalp’i öldürmeyi planlamaktadır. Ares’in planı gerçekleşecek mi?

Dizide Titan karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Ogün Kaptanoğlu’dur. 1977 yılında İzmir’de dünyaya gelen oyuncu yüzme ve basketbol oynamıştır. Oyuncu 6 yılda modellik yaptı. İlk olarak Hülya Avşar ve Hakan Ural’ın rol aldığı Fotoğraflar adlı sinema filminde Ahmet karakterini canlandırmıştır. Oyuncu 2003 yılında Hababam Sınıfı Merhaba filminde rol almıştır.

Oyuncunun ilk dizisi ise Büyük Buluşma olmuştur. Bu dizide uzun süre rol almıştır. Hababam Sınıfı Askerde ve 3,5’ta rol aldı. 2007 yılında ise Parmaklıklar Ardında dizisinde Cengiz karakterini canlandırmıştır. Oyuncu son olarak Deli Gönül dizisinde Ahmet karakterini canlandırmıştır. Dizide Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay rol almıştır.

[mavitext]Diriliş Bahadır Bey Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Ogün Kaptanoğlu Video!

Etiketler: diriliş tarihta titan kimdir diriliş titan kimdir dirliş titan ölecek mi


Yorum yaz