Diriliş Uranos Gerçek Tarihte Kim Nasıl Ölmüştür?

Diriliş Uranos Gerçek Tarihte Kim Nasıl Ölmüştür?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

TRT 1 ekranlarının Efsane dizi Diriliş ertuğrul’da 10 Nisan Çarşamba yine nefesler tutuldu. Sezon finaline doğru giden Diriliş Ertuğrul dizisinde yaprak Dökümü de yavaş yavaş başladı. Diriliş Ertuğrul dizisi her bölümünde izleyicilerin nabzını tutmayı biliyor. Tabii bu işi sezon finaline doğru daha büyük bir performansla yapmayı hedefliyor. Izleyicinin nefesleri tuttugu en önemli bölümlerden biri olan Dirliş 143. bölümde kadrodan bazı isimler ayrılıyor.

Diriliş Ertuğrul dizisine 129. bölüm ile dahil olan yetenekli oyuncu bu haftaki bölümde üzülerek söylüyorum diziden ölerek ayrılıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde uranos karakterine hayat veren Uğur Karabulut senaryo gereği diziden ölerek ayrılacak. Diriliş Ertuğrul uranos karakterinin nasıl öldüğünü söylemeden önce diziye şöyle bir göz atalım

Ertuğrul Bey yaptığı plan neticesinde Alıncak’ı yakalamış Beybolat ise gerçek kimliğinin ortaya çıkmaması için Alınacak öldürmek istemiş fakat başarılı olamamış sadece yaralamıştır. Diğer taraftan ise tek korkusu Alıncak’ ın Beybolat’ın asıl kimliğini ortaya çıkarması olmuştur.

Ertuğrul Bey ise Zangoç’la ilgili yeni bir plan yapmış ve Uranos ile bağlantısını ortaya çıkarmıştır. Zangoç Uranos’u kendi elleriyle Ertuğrul bey’e teslim etmiş ve şu anda onun da tek korkusu Dragos’un Zangoç olduğunu Ertuğrul’a söyleyip söyleyemeyeceğidir. Uranos her şeyi itiraf edecek mi merak konusu olmuştur.

Peki Diriliş Ertuğrul Uranos karakteri diziye nasıl katıldı kısaca onunla ilgili bilgi verdikten sonra Uğur Karabulutun oynadığı dizilere geçeceğiz. Diriliş ertuğrul’da Ertuğrul Bey’in karşısında Bizans askeri olarak yer alan Dragos ile çalışacak olan Uranos karakteri olarak dahil oldu. Kayı Obası ve Moğol askerlerini karşı karşıya getirecek bir karakter. Ertuğrul Bey’in her seferinde karşısına çıkacak ve başına olmadık işler açacaktır. Son olarak da ölümü yine Ertuğrul Bey’in elinden olacaktır.

Gelelim Diriliş Uranos karakterinin gerçek adı olan Uğur Karabulut’un gerçek hayatına. Uğur Karabulut 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Karabulut, Çanakkale Üniversitesi’nde Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Üniversite yıllarında oyunculuga heveslenen Uğur Karabulut bu sektörde kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Mehmetçik kut’ül Amare dizisinde rol almış ve burada hayat verdiği Niyazi karakteriyle izleyicinin beğenisini almış yetenekli oyunculardan birisidir. Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu adlı dizide ilk olarak kendini göstermiş ardından gelen Hayat Devam Ediyor adlı dizide ise Tuğrul karakterine hayat vermiştir. Birçok dizide rol alan oyuncu Şüphe, Yedi Güzel Adam, Hayat Şarkısı, Lise Devriyesi gibi dizilerde de kendini göstermiş gösterdiği performansla kariyeri adına güzel adımlar atmıştır.

Gerçek tarihte Uranos diye bir kişilik yoktur. Böyle bir karakter sadece dizi için var edilmiş ve senaryo gereği diziden ölerek ayrılacaktır. Ertuğrul tarafından öldürülecek olan Uranos karakteri yeni sezonda Diriliş Ertuğrul dizisinde olmayacaktır.

Uğur Karabulut diziden neden ayrıldı Ayrıntılar için TIKLAYINIZ

Etiketler: DİRİLİŞ GERÇEK TARİHTE URANOS GERÇEK TARİHTE URANOS NASIL ÖLDÜ


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL