Diriliş ve Osman’ın Yapımcısından Yeni Dizi; Celâleddin Harezmşah

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ’dan yeni dizi geliyor. Celaleddin Harzemşah dizisi hazırlıkları başladı. Orijinal adı Celaleddin Harezmşah olan dizi ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Celaddin Harezmşah oyuncu kadrosu, konusu, hikayesi, ne zaman başlayacak, hangi kanalda yayınlanacak gibi tüm soruların cevapları yazımızda.

Celâleddin Harezmşah dizisi Nerede Çekiliyor?

Celâleddin Harezmşah dizisi de Diriliş ve Kuruluş Osman gibi Riva’da kurulan özel platoda çekilecek. Dizi uluslar arası bir yapım olarak hazırlanacak. Yani Celâleddin Harezmşah aslında Özbekistan için çekiliyor ama tüm dünyaya satışı yapılacak şekilde hazırlanacak.

Celâleddin Harezmşah dizisi kaç bölüm yayınlanacak?

Dizi öncelikle 60 dakikalık 13 bölüm ile hazırlanacak. Dizi Özbekistan’da ekranlara gelecek ancak son dakika değişikliği ile online platformlar için de erişim imkanı verilebilir. Dizi ülkemiz için çekilmiyor. Bunun özellikle altını çizmekte yarar var. Celâleddin Harezmşah dizisi Özbekistan için hazrlanıyor.

Celâleddin Harezmşah dizisi Oyuncu Kadrosu

Dizide Celâleddin Harezmşah karakterini Emre Kıvılcım canlandıracak. Dizinin diğer oyuncuları ise Oğuzhan Yarımay, Cemal Hünal, Levent Özdilek, Javohir Zokirov, Ali Sinan Demir, Yulduz Rajabova, Shahzoda Matchanova ve Alisher Uzakov olacak. Yönetmen koltuğunda Hakan Şahin oturacak. Peki dizinin konusu nasıl olacak.

Celâleddin Harezmşah dizisi konusu, hikayesi

Celaleddin Harezmşah 1077-1231 yılları arasında orta Asya ve İran’ın büyük çoğunluğuna hakim olan Harezmşahlar Devletinin son hükümdarıdır. Türklerin Anadoluya geldiği tarihler ile aynı zamanda kurulan Harezmşahlar’ın son döneminde ülkeyi yönetmiştir. 15 Ağustos 1231 yılında Diyarbakır’da suiksate uğrayarak ölmüştür. Dizi de Celaleddin Harezmşah’ın ikdirara gelişini ve ölümüne kadar olan dönemi konu alacaktır.

Etiketler: Celâleddin Harezmşah dizisi Celaleddin Harzemşah dizisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL