Diriliş Yeni Bölüm Gündüz Alp Ölecek mi?  Diziden Çıkıyor mu?

Diriliş Yeni Bölüm Gündüz Alp Ölecek mi? Diziden Çıkıyor mu?

Yazar: Emre Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul yeni bölümleri ile izleyici ile buluşmaya hazırlanırken dizide Ertuğrul’un oğlu Gündüzalp’in Ares tarafından öldürüleceği haberi izleyicide şok etkisi oluşturdu. Peki Gündüz Alp ölecek mi? Gündüz Alp karakterini canlandıran oyuncu Yaman Tümen diziden ayrılıyor mu? Yazımızda..

Diriliş Yeni Bölüm Gündüz Alp Ölecek mi? Diziden Çıkıyor mu?

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında Ertuğrul Bey Alplere artık Karaca Hisar kalesinin fethi gelmiştir diyerek bir taraftanda oba kültüründen yerleşik hayata geçişinde sinyallerini vermiş oldu. Ertuğrul’un bu hamlesi Ares’i kızdırmış olmalı ki Ares Ertuğrul’un merhametinin oğluna mal olacağını söyledi.

Bu söylem ile birlikte Ertuğrul’un oğlu Gündüz Alp’i Ares’in veya bir adamının öldüreceği ve Ertuğrul’a bir acı yaşatarak intikam almaya çalıştıkları görüldü. Peki Gündüz Alp ölecek mi? Gündüz Alp dizide ölmeyecektir. Tarihi kaynaklar Gündüz Alp’in Ertuğrul’dan sonra Kayı boyunun başına bir süre geçeği babasının vasiyetine uyarak beyliği Osman Gazi’ye devrettiği yönünde bilgiler vermektedir.

Bu nedenle dizide Gündüz Alp’in ölmeyeceği ve Ertuğrul’un ölümünden itibaren yaşamaya devam deceği tarihi kaynaklarda dile getiriliyor. Bizlerde dizide Gündüz Alp’in ölmeyeceğini düşünüyoruz. Yaman Tümen Gündüz Alp’in çocukluk dönemini canlandırmaya devam edecek.

Etiketler: diriliş gündüz alp diziden çıkıyor mu diriliş gündüz alp öldü mü diriliş gündüz alp ölecek mi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL