Dizilerin Reytingleri Nelerdir? Hangi Diziler Bitecek?

Dizilerin Reytingleri Nelerdir? Hangi Diziler Bitecek?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Bir dizi şüphesiz bin bir emekle çekiliyor. Ancak bu emeklerle çekilen her dizi ekranlarda uzun süre kalmayabiliyor. Bunun nedeni dizi reytingleri. Bir dizinin reytingleri yüksek değilse dizi ne yazık ki bitiyor. Bunun aslında oldukça basit bir nedeni var. Dizinin giderleri gelirlerini geçiyorsa ne yazık ki diziler bitiyor. Bu nedenle dizilerin reytingleri nelerdir? Hangi diziler bitecek sorusu ekranlar için hayati önem taşıyor.

Bazı diziler çok sevilse de reytingleri yeterli olamayabilir. Özellikle bazı dizilerin fanları dizilerin reytingleri nelerdir? Hangi diziler bitecek? Sorusunun cevabını ısrarla araştırıyorlar. Sizler için bu konu hakkında detaylı bir çalışma hazırladık. Dizilerin reytingleri nelerdir? Hangi diziler bitecek?

Bay Yanlış

Aslında özellikle genç kitle tarafından izlenen dizinin baş rollerini Can Yaman ve Özge Gürel paylaşmaktaydı. Dizinin ilk bölümleri oldukça iyi reytingler almış olsa da sonradan ne yazık ki reytingleri geriledi ve dizi kısa süre önce ekranlara veda etti. Bay Yanlış dizi fanları oldukça üzülse de ikilinin başka bir projede tekrar birlikte çalışacağı hakkında şimdiden dedikodular dolaşmaya başladı.

Babil

Babil dizisi inişli çıkışlı reytingleriyle potanın ucundan ne yazık ki bir türlü ayrılamıyor. Dizinin başrollerini Türkiye televizyonunda oldukça iyi işler çıkarmış yetenekli isimler paylaşıyor. Ancak bu durum bile ne yazık ki reytinglere etki etmedi. Son dönemlerde Onur Saylak’ın diziye katılmasının reytingleri arttıracağı düşünülse de ne yazık ki beklenilen gerçekleşmedi ve Babil dizisi hala inişli çıkışlı reytinglere devam ediyor. Dizinin tüm hikayeyi toplayıp bir anda final yapacağı da söylentiler arasında. Neler olacağını gelecek günlerde göreceğiz.

Hercai

Pandemi döneminden önce tüm reytingleri silip süpüren Hercai dizisi, pandemi nedeniyle verilen aradan sonra ne yazık ki toparlayamadı. Hercai dizisi de Babil dizisi gibi oldukça inişli çıkışlı reytinglere sahip. Diziye eklenen karakterler bir süre reytinglerin artmasına sebep olsa da daha sonra yine bir düşüş yaşandı. Dizinin bitmesi şu an söz konusu değil çünkü yurtdışına oldukça iyi satış yaptığı ve zarara girmediği biliniyor.

Kırmızı Oda

Kırmızı Oda dizisi yayın hayatına başladığı günden beri tabiri caizse ekranların krallarından biri. Doktor Hanım’ın hastalarını, üzücü hayat hikayelerini, yaralarını ve kırgınlıklarını ekrana oldukça başarılı bir biçimde yansıtmayı başaran dizi yayınlandığı gün olan Cuma gününün en çok izlenen dizisi. Ayrıca dizi haftanın en çok izlenen dizisi olmayı da başarıyor. Ayrıca dizi haftalar geçse de her yeni bölümünde reytinglerinden hiçbir şey kaybetmiyor.

Masumlar Apartmanı

Masumlar Apartmanı dizisi de Kırmızı Oda dizisi gibi ekranların kral dizilerinden. Oldukça değişik bir hikayesi olan dizi, iki kız kardeşin garip takıntılarını ve bu takıntıların etraflarında ki insanları nasıl etkilediğini anlatıyor. Dizi her hafta Kırmızı Oda dizisiyle bir rekabet içerisinde olsa da, genellikle zirveyi paylaşıyorlar. Yayın tarihinden itibaren reytinglerinde herhangi bir düşüş yaşanmayan dizinin ömrü oldukça uzun olacak gibi görünüyor.

Etiketler: dizilerin reytingleri nelerdir hangi diziler bitecek


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL