Doğa Can Coşar Kim? Hangi Üniversitede Okuyor? Hangi Bölümde?

Doğa Can Coşar Kim? Hangi Üniversitede Okuyor? Hangi Bölümde?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Doğa Can Coşar son günlerde ülkenin gündeminde olan isimler arasında. 23 yaşında üniversite öğrencisi olan Doğa Can Coşar kim? Birleşmiş Milletler Tarafından dünyanın en başarılı 500 genç lideri arasında seçilen ve listedeki tek Türk genci unvanını kazanan Doğa Can Coşar Hangi üniversitede hangi bölümde okuyor?

26 temmuz 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türkiye birincisi olarak girdiği İstanbul Erkek Lisesinde mezundur. Şuan Koç Üniversitesinde Hukuk bölümünde eğitimine devam ediyor. Akademik anlamdaki başarılarının yanı sıra sosyal başarılara da fazlasıyla önem veren Doğa Can Coşar 8 yıl boyunca Tema Vakfında görev yapmıştır.

Türkiye’nin en genç dernek başkanıdır. Şuanda çalışmalarını  Koç Üniversitesinde, İstanbul Gençlik Platformu çatısı altında sürdürmektedir. Türkiye Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonun en genç yönetim kurulu üyesidir.

10 yıldır piyona çalan Doğa Can Coşar snowbord ve boks yapmaktadır. Akademik başarılarının bir göstergesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Üstün Başarı Belgesine, İstanbul Erkek Lisesi tarafından ise iki kez Onur Belgesine layık görülmüştür.

 

Etiketler: doğa can coşar


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL