Doğduğun Ev Kaderindir Mehdi Kim, Oynadığı Diziler ve Bilgileri!

Doğduğun Ev Kaderindir Mehdi Kim, Oynadığı Diziler ve Bilgileri!

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Tv8’in yeni dizisi Doğduğun Ev Kaderindir dizisi fragmanı yayınlandı. Zeynep ve Mehdi’nin kaderlerinin çizildiği dizinin ayrıltıları da ortaya çıkmaya başladı. Dizinin baş karakteri Mehdi hakkında bilgiler şimdiden aranmaya başladı. Mehdi kimdir, gerçek adı ne, hangi dizilerde oynadı ve detaylar yazımızda…

Mehdi kendisiyle ilgili en büyük sorunun cevabını ararken geçmişin karanlık sayfalarında geleceği hakkında bir yol çizmeye çalışmaktadır. Bu mücadelede kendisi gibi aynı kaderi paylaşan Zeynep (Demet Özdemir) ile karşılaşır. Mehdi bir araba tamircisidir. Zeynep’in arabasını tamir eder ve o anda Zeynep ve Mehdi’nin karşılaşması gerçekleşir. Mehdi’yi canlandıran oyuncu İbrahim Çelikkol’dur.

14 Şubat 1982 doğumlu olan İbrahim Çelikkol, bir Türk TV Dizisi ve sinema oyuncusu, eski basketbol oyuncusu ve mankendir. Anne ailesi, Selanik, Yunanistan’dan göç eden Pomak kökenlidir. Babası ise Arap kökenlidir. 2011’den 2013’e kadar aktris Deniz Çakır ile ilişki içindeydi. 2017 yılında Mihre Mutlu ile evlendi. Kız kardeşi yanında büyüdü.

Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel model olarak çalıştı. Bir Türk film yapımcısı olan Osman Sınav’la tanıştığı zaman oyunculuk yapmaya başladı. İlk tecrübesi Pars: Narkoterör  filminde Şamil karakteri ile oldu. Fetih 1453’de Ulubatlı Hasan’ı oynadı. 2007 yılında başladığı kariyerini aktif olarak sürdürmektedir. En büyük hayalinin dünya çapında ses getirecek bir filmde oynamak olan İbrahim Çelikkol, bu alanda kendisini sürekli geliştiren birisidir.

Başarılı oyuncunun yer aldığı bazı dizi ve film projeleri şunlardır; 2007-2008 – Pars Narkoterör (Komiser Şamil Baturay), 2009 – M.A.T. (Sinan Atalay), 2010 – Karadağlar (Gül Ali Karadağ), 2010 – Keskin Bıçak (Mithat), 2011 – İffet (Cemil), 2012 – Fetih 1453 (Ulubatlı Hasan), 2013 – Merhamet, 2014 – Sadece Sen (sinema), 2014 – Kod Adı Reaksiyon (TV Dizisi), 2014 – Sadece Sen (Ali) (Sinema Filmi), 2015 – Kördüğüm (Ali Nejat) (TV Dizisi), 2016 – Seddülbahir 32 Saat (Mehmet ) (TV Dizisi)


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL