Dostlar Mahallesi Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Dostlar Mahallesi Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Yazar: Emre Dostlar Mahallesi

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Sarı Melekler ismi ile belirlenen dizinin ismi Dostlar Durağı olarak değiştirildi. Son ismi ise Dostlar Mahallesi oldu. Erler filmin yapacağı dizinin yönetmeni Deniz Çelebi’nin bebeği olacağından dolayı görevini Ayhan Özen’e bıraktı. Diğer taraftan Cennet mahallesinde birlikte rol alan Çağla Şikel ve Alişan’ın tekrar bir araya geleceği dizi taksi esnafını sıcak bir yaklaşımla izleyiciye aktaracak. Dizide rol alcak oyuncu ve karakterleri de belli olmaya başladı.

Dostlar Mahallesi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri?

Dizinin başrollerinde Alişan ve Çağla Şikel’in dışında Ersin Korkut, Hande Katipoğlu ve İnan Ulaş Torun gibi isimler yer alıyor.

Hıçkırık Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu? Tıklayınız!

Alişan ( Metin) Kimdir?

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İtü Konservatuvar Bölümü mezunudur. Nüfusa kayıtlı ismi Serkan Burak Tektaş’tır. Aslen Bingöllü’dür. İlk kasedini babasının desteği ile yaptı. Cennet Mahallesinde rol alan oyuncu ünlü sunucu Esra Erol’un kız kardeşi ile nişanlanmış ancak sonra nişandan vazgeçmiştir.

Çağla Şikel (Seher) Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Mimar Sinan Devlet Konservatuvarında orta okul ve liseyi bitirdi. Atatürk Kültür Merkezinde çocuk oyunlarında rol aldı. 1996 yılında Odessia adlı filmle sinemaya adım attı. 1997 yılında Miss Of Turkey yarışmasında birinci oldu.

Ersin Korkut (Selim) Kimdir?

1977 yılında Hakkari’de dünyaya geldi. Babası köy hizmetlerinden emekli annesi ev hanımıdır. Gençliğinde taksi şoförlüğü de yapan oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın BKM kadrosuna alınması ile şansı da dönmüş oldu. Kutsal Damacana, Neşeli Hayat filmlerinde oynamıştır.

Hande Katipoğlu (Füsun) Kimdir?

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. Dizilerde oyunculuk yapmasının yannda sigorta acentesi vardır. Reklam filmlerinde de oynamıştır. Özellikle dizilerde canlandırdığı aptal sarışın rolü ile çok sevilmiştir.

Su Dura ( Bilge ) Kimdir?

1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu dizide Alişan’ın kızı rolündedir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde okuyan oyunu daha önce Aliye dizisinde Ayşe karakterini canlandırmıştır. Son dönem dizilerinden biri olan Seni Kimler Aldı dizisinde de rol almıştır.

İnan Ulaş Torun (Çetin) Kimdir?

1982 yılında doğan oyuncu Beyaz Gelincik adlı dizide rol aldı. Sırlar Dünyası, Bir İstanbul Masalı gibi dizilerde rol alan oyuncu 6 Mantı dizisi ile tanındı.

Zeynep Oranat (Neriman Anne) Kimdir?

1963 yılında İstanbul doğumlu oyuncu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Asmalı Konak dizisinde Piraye rolüyle tanındı.

Çağdaş Tekelioğlu (Görkem ) Kimdir?

1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Vefa Lisesi mezunudur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümünden mezun oldu. Ezel dizisinde Yusuf Eğir karakterinin gençlik yıllarını canlandırdı. Buradaki başarısı ile Karadayı dizinde Kostas Kundura’nın çırağı Azmi karakterini oynamasını sağladı. Bir sonraki projesi ise Hayat Ağacı dizisinde Samet karakterini canlandırdı.

Bedia Ener Kimdir?

1968 yılında dünyaya geldi. Dizide Selim karakterinin annesi rolündedir. Birçok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Ceyhun Fersoy Kimdir?

Ceyhun Fersoy adını Seksenler dizisinde duyurdu.

Turan Özdemir Kimdir?

1952 yılında Muğla’da dünyaya gelmiştir. Geniş Aile, Pis Yedili, Dondurmam Kaymak filminde izleyiciden tam not aldı.

Buse Varol Kimdir?

1990 yılı Manisa’da dünyaya gelmiştir. 1.73 boyunda 50 kg ağırlığındadır. Arka Sokaklar, Şehrin Melekleri gibi projelerde yer almıştır.

Dostlar Mahallesi Fragmanı!

Etiketler: dostlar mahallesi karakterleri dostlar mahallesi oyuncu kadrosu dostlar mahallesi oyuncuları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL