Dostlar Mahallesi Neden Final Yapıyor? Neden Yok? Neden Bitti?

Dostlar Mahallesi Neden Final Yapıyor? Neden Yok? Neden Bitti?

Yazar: Emre Dostlar Mahallesi

Kanal D ekranlarında yeni yayınlanan dizi Dostlar Mahallesi ilk bölümü ile ekranlara gelmiş ve izleyicileri güldürmeyi hedeflemişti. Dostlar Mahallesi’nde merak edilen konu ise izlenip izlenmediğiydi. Dizi ilk bölümü ile fena olmayan bir reyting oranı almış ve izlenmişti. Ancak 2. bölüm itibariyle izleyicinin takibi azalmış ve dizi final kararı aldı. Peki Dostlar Mahallesi neden final yaptı? Neden bitti? Yazımızda..

Dostlar Mahallesi Neden Final Yapıyor? Neden Yok? Neden Bitti?

Kanal D ekranlarında Cumartesi günleri ekranlara gelen dizi Dostlar Mahallesi iddialı kadrosu ile ekranlara gelmiş ve bir mahalle ile taksi durağında yaşayan insan ilişkilerini komik bir şekilde izleyiciye aktarıyordu. Dizide Alişan, Çağla Şikel, Hande Katipoğlu, İnan Ulaş Torun, Zeynep Eronat, Ersin Korkut, Ceyhun Fersoy ve Çağdaş Tekelioğlu gibi önemli isimler yer alıyordu. Dizi ilk bölümü ile izleyiciden olumlu tepkiler almış ve reytingleri ilk bölüme göre orta düzeyde gelmişti. Herkes dizinin ilk bölüm reytinglerinden sonra 2. bölüm reytinglerini merak etti.

Dostlar Mahallesi 2. bölüm reytingleri ise ilk bölüme göre daha düşük geldi. Bu durum dizinin final yapacağı iddialarını güçlendirdi. Dizinin sonraki bölümlerinde de istenilen reyting sonuçlarına ulaşılamayınca dizi final kararı aldı. Cumartesi günleri Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları ve O Ses Türkiye gibi rakipleri karşısında istenilen düzeye gelemeyen Dostlar Mahallesi’ni bitirme kararı alındı. Dizide işlenen konunun daha önce Çiçek Taksi, Akasya Durağı gibi dizilerde işlenen konularla benzerlik arz etmesi izleyicinin diziye bakışını olumsuz yönde etkiledi.

Dostlar Mahallesi’nde farklı olan karakter ise Görkem karakteri oldu. Farklı espiri anlayışı ile sevilen karakter dizinin farklı yönü olurken karakteri canlandıran oyuncu Çağdaş Tekelioğlu yapımcı ve senaristlerin dikkatini çekmeyi başardı. Aslına bakılırsa dizide rol alan her oyuncu kendi alanında başarılı isimler ancak bazı isimler vardır ki bir dizide ufak bir rolü ile kendini ispatlar ve oyunculuk geleceğini şekillendirir. Daha önce Karadayı, Ezel gibi dizilerde sert karakterleri oynayan Çağdaş Tekelioğlu’nun bu dizi ile komedi alanında da iddialı olduğunu ispatlaması kariyeri açısındanda başarılarını artırmasını sağlayacaktır. Sizce Dostlar Mahallesi dizisinin final kararı alması doğru muydu? Dizide ne gibi eksiklikler bu kararın alınmasına neden oldu? 

[mavitext]Dostlar Mahallesi Reyting Sonuçları? Tıklayınız[/mavitext]

Etiketler: dostlar mahallesi neden bitti dostlar mahallesi neden final yaptı dostlar mahallesi neden yok


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL