Dostlar Mahallesi İzlendi mi? Tuttu mu? Erken Final mi Yapacak?

Dostlar Mahallesi İzlendi mi? Tuttu mu? Erken Final mi Yapacak?

Yazar: Emre Dostlar Mahallesi

Dostlar Mahallesi Kanal D ekranlarında yayın hayatına Cumartesi günü başlıyor. Başrollerinde Alişan, Çağla Şikel, Hande Katipoğlu, Zeynep Eronat, Ulaş İnanç Torun, Ceyhun Fersoy, Ersin Korkut, Buse Varol gibi isimler yer alıyor. Dizide bir mahallede yaşanan sıcak ilişkiler komedi tarzında anlatılıyor. Peki Dostlar Mahallesi ilk bölüm yayınlandıktan sonra izlendi mi? Tuttu mu? Yoksa Erken Final mi yapacak? Yazımızda.

Dostlar Mahallesi İzlendi mi? Tuttu mu? Erken Final mi Yapacak?

Dostlar Mahallesi’nin izlenip izlenmediği ve tutup tutmadığı konusunda yorum yapmak için şu an çok erken. Zira Kanal D dizileri genelde ilk bölümden değil bir kaç bölüm izlendikten sonra tutup tutmayacağı belli oluyor. Buna en güzel örnek Siyah Beyaz Aşk dizisidir. Bu dizi ilk başladığında erken final yapacak yorumları gelmişti. Ancak bölümler ilerledikçe diziye rağbet artttı ve dizi yukarılara doğru çıktı. Bir diğer örnek ise Kızlarım İçin de yaşandı. Kızlarım İçin ilk bölümünde 21. sıralarda yer aldı. Ancak 2. bölümde birden yükseldi ve 6.-7. sıralarda ilerliyor.

Bu iki örnek Dostlar Mahallesi içinde geçerlidir. Yani ilk bölümden ziyade sonraki bölümlerde akibeti belli olacak. Hayati ve Diğerleri’nin ilk bölümden sonra yayın hayatına ara vermesi bu yüzden yanlış bir karardı. Bir kaç bölüm daha sabredilseydi o dizide yükselişe geçebilirdi. Biliyorsunuz bir dizinin tutup tutmadığını reyting sonuçları ve sosyal medyadaki ilgisinden anlıyoruz. Bazı diziler sosyal medyada da iyi olsa reytingleri kötü olduğunda sosyal medya trendi işe yaramıyor. Dizilerin reytinglerde en az 4-5 bandında olması onu belli bir süre izletiyor. Eğer 3 bandın altına düşerse erken final ya da final yapıyor. Peki Dostlar Mahallesi ne kadar izlenir? Tutar mı?

[pembetext]Dostlar Mahallesi Dostlar Durağı Nerede? Tıklayınız![/pembetext]

Dostlar Mahallesi Cumartesi günü için işi biraz zor gözüküyor. Bir de Komedi dizisi olması işini daha da zorlaştıyor. Komedi dizilerinin izlenmesi çok zor. Şu ana kadar yayınlanan ve erken final yapan dizilerin genelinin türü komedi oldu. Komedi tutturmak zor iş. Şu ana kadar Yeni Gelin dizisi tuttu ve reytinglerde 1. sırada yer alıyor. İşte Dostlar Mahallesinin en büyük rakibi Yeni Gelin dizisidir. Fazilet Hanım ve Kızları ve Kalbimdeki Deniz’de diğer rakipleri. Ne diyelim kolay gelsin..

Dostlar Mahallesi 16 Aralık reyting sonuçları geldi. Dostlar Mahallesi Total’de 13. sırada yer alırken AB ‘de ise 19. sırada yer alırken, ABC’de ise 16. sırada yer aldı. Düşük reyting sonuçları dizinin ikinci bölüm sonrası reytinglerini de merak konusu yaptı. Eğer sonraki bölümlerde de bu şekilde reytingler gelirse erken final yapabilir. Ancak 2. bölümde reytiglerin yükseleceğini düşünüyorum.

[mavitext]Dostlar Mahallesi Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/mavitext]

Etiketler: dostlar mahallesi erken final mi yapıyor dostlar mahallesi izlendi mi dostlar mahallesi reyting dostlar mahallesi tuttu mu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL