Ebru Şallı’nın Oğlu Neden Öldü? Lenfoma Nedir? Tadavisi Nasıldır

Yazar: Emre Magazin

Türkiye’nin önemli simalarından Ebru Şallı’nın biricik oğlu geçtiğimiz günlerde vefat etti. Tabi önemli simaların bu tarz kayıpları bizlerde daha büyük bir tesir yapmakta. Yakıdan tanınan ve sevilen ünlü isimlerin kayıpları kamuoyunda daha çok üzüntü oluşturmaktadır. Peki Ebru Şallı’nın Oğlu Neden Öldü? Onu Ölüme götüren Hastalığı Neydi? Lenfoma Nedir?

Ebru Şallı’nın acı dolu günü her anne gibi onu da derinden etkiledi. Ebru Şallı oğlu Pars’ı kaybetti. Ebru Şallı’nın Harun Tan’dan olan 8 yaşındaki oğlu Pars, bir yıldır lenfoma tedavisi gördüğü hastanede dün gece hayata gözlerini yumdu. Hayatını kaybeden 8 yaşındaki Pars Tan için öğle vaktinde cenaze törenini düzenlenmesinin ardından Pars Kilyos Mezarlığına defnedildi.

Ebru Şallı geçen sene oğlunun hastalığını şu sözlerle duyurmuştu “oğlum Pars’ı kemik ağrıları ve halsizlik şikayetleriyle doktora götürdük. Oğluma lenfoma teşhisi konuldu, bu sürede eğitimine de bir müddet ara vererek tedaviye başladık.” Bir yıllık tadavi sürecinin ardından hastalığa yenik düşen Ebru Şallı’nın oğlu Pars dün gece direnmeyi bıraktı ve hayatını kaybetti.

Ebru Şallı’dan” kalbim acıyor, gözyaşlarımı tutamıyorum” mesajı sevenlerini de bir hayli üzdü. Eski manken, oğlunu toprağa veren acılı anne Şallı’ya sanat camiasından da tanziye ve destek mesajları yağdı. Peki, Ebru Şallı’nın 8 yaşında oğlunun ölümüne sebep olan Lenfoma Hastalığı nedir? Ebru Şallı’nın Oğlu Neden Öldü? Lenfoma Nedir? Tadavisi Nasıldır?

Lenfoma, lenfamatik sistemde ortaya çıkan bir tür kan kanseridir. Hastalık genellikle lenf bezlerine bazen de bazı organlara kök salarak gelişir. Lenfoma, lenf bezinde büyüklük(koltuk altı, boyun ve kasık), 38 derecenin üzerinde ateş, gece terlemesi, kilo kaybı, ciltte kaşıntı, halsizlik, yorgunluk ve tutunduğu organa bağlı olarak herhangi bir belirti gösterebilir.

Lenfoma tedavi edilebilir bir hastalıktır. Işın ve ilaç tedavileriyle bazı lenfoma türlerinde %95 e kadar başarı sağlanabilir. Fakat bazı hastalarda da bu durum tam tersi seyir gösterebilir. Ne kadar ışın tedavisi ne kadar kemoterapi almış olsa da hayat herkese ayni açıdan bakmayabiliyor. Kimin annesi kiminin babası, kiminin kızı bu hastalığa yenik düşerken Ebru Şallı’nın da oğlu Pars hastalığa yenik düştü. Özellikle annesi Ebru Hanıma ve tüm Pars sevenlere sabırlar dileriz.

Ebru Şallı 15 Ocak 1977 İstanbul doğumlu. 1995 yılında Türkiye Güzeli seçilmiştir. Mankenlik, fotomodellik ve sunuculukta yapan Ebru Şallı ilk evliliğini şarkıcı Ozan Orhon’la yapmıştı. 2002 yılında ikinci evliliğini Harun Tan ile yapan eski mankenin bu evliliğinde Beren ve Pars adında iki oğlu olmuştu. Ebru Şallı 15 Temmuz 2013’de oğullarının babası Harun Tan’dan boşanmıştı. Son olarak Eylül 2019’da Uğur Akkuş ile üçüncü defa nikah masasına oturdu.

Etiketler: Ebru Şallı'nin Pars hastaligi Lenfoma nedir nasil tedavi edilir Parsin hastaligi nedir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL