Edip Hoca Kimdir? Ufak Tefek Cinayetler

Edip Hoca Kimdir? Ufak Tefek Cinayetler

Yazar: Emre Ufak Tefek Cinayetler

Star Tv ekranlarında 24 ekim salı günü yayınlanacak olan dizi Ufak Tefek Cinayetler’de bir çok deneyimli oyuncu oynuyor. Bu oyunculardan bir teneside Edip Hoca karakteridir. Edip Hoca, “kızların liseden öğretmeni, Oya’nın en yakın arkadaşı, akıl hocası, ailesi, her şeyi…Aralarında tanımlayamadıkları bir ilişki var. Üstelik kader arkadaşıdırlar. Birlikte iftiraya uğramışlar ikisinin hayatı aynı anda tepe taklak olmuş. Bundan dolayı bir birine destek verip omuz omuza mücadele etmişler.

Dizide Edip karakterini canlandıran oyuncu Selim Bayraktar’dır. Selim Bayraktar gerçek hayatta kimdir? Bunun hakkında bilgi verelim.

Ufak Tefek Cinayetler Edip Hoca (Selim Bayraktar) Kimdir?

Selim Bayraktar, 1975 yılında Irak Kerkük’te dünyaya geldi. Bir petrol şirketinde çalışmak için Kerkük’e giden bir baba ve Türkmen bir annenin oğludur. Bir de ablası bulunuyor. İlkokulu Kerkükte okurken Saddam Hüseyin tarafından Cumhuriyet Muhafızlarına alınmak istemiş bunun üzerine ailesi ile birlikte Türkiye’ye kaçmıştır. 12 yaşındayken 1987 yılında Türkiye’ye gelmiş ve Eskişehir’e yerleşmiştir. Buradan Antalya’ya taşınmıştır.

Liseyi Antalya’da okuyan oyuncu burada tiyatro oyunlarına katılmıştır. Eğitimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü okuyarak tamamladı. Mezun olduğunda hemen iş bulamayan oyuncu sirklerde palyaçoluk yapmış ve turnelere katılmıştır. Sınavlara katılan ve kazanan oyuncu Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda çalışmaya başladı.

Çukur Dizisi Cumali Kimdir? Tıklayınız!

Bayraktar, 2007 yılında Köprü, 2009 yılında Büyük Oyun, 2011-2014 Muhteşem Yüzyıl, 2013 yılında Romantik Komedi- Bekarlığa Veda, Çoban Yıldızı (Zekkar) projelerinde rol almıştır. Türkiye onu Muhteşem Yüzyılda oynadığı Sümbül Ağa rolü ile tanıdı.  Ayrıca oyuncu Cıbıl Kurt isimli filminde yönetmenliğini yapmıştır.

Selim Bayraktar, 1.71 boyunda 74 kg ağırlığındır. Siyah saçlara, kahverengi gözlere sahiptir. İkizler burcu olan oyuncu 2005 tarihinde müzisyen Bihter Bayraktar ile evlenmiştir.

Selim Bayraktar Videosu!

Selim Bayraktar’ın oynadığı, Sümbül Ağa (Muhteşem Yüzyıl), Zekkar (Çoban Yıldızı) ve Edip Hoca karakterlerini gözünüzde canlandırdığınızda oyunculuğu hakkında ne söyleyebilirsiniz? Sümbül Ağa’da komik, uyanık, heyecanlı, Zekkar’da gaddar, zalim, Edip Hoca’da naif, sakin yapıda olduğunu düşünürsek bu konuda ne söyleyebiliriz.

Etiketler: ufak tefek cinayetler edip hoca gerçek adı ufak tefek cinayetler edip hoca kim ufak tefek cinayetler edip oynadığı diziler ufak tefek cinayetler selim byraktar


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL