Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kimdir? Kubat Kimdir?

Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kimdir? Kubat Kimdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Ege’nin Hamsisi dizisine son bölümde ilginç bir karakter dahil oldu. İzleyenleri gülmekten kırıp geçiren bu karakter Horoz Ağa olarak karşımıza çıktı. Asıl adı Kubat olan Horoz Ağa kimdir?

Horoz Ağa(Kubat) organik tavuk yetiştiriciliği ile zengin olma hayalleri kuran birisidir. Maceraları ile izleyenleri güldüren Kubat(Horoz Ağa)’yı canlandıran oyuncu Peker Açıkalın’dır. Peker Açıkalın’ın canlandırdığı Horoz Ağa’nın tek varlığı Torman ismini verdiği iri yapılı horozudur.

Yıllar önce dolandırdığı Sığırcık’a geri gelen Horoz Ağa, Melehat ve çocukları şaşkına çevirmiştir. Tabi Horoz Ağa’nın gelişi pekte hayra alamet değildir. Yeni vurgun planları ile Sığırcık’a gelmiş veağına düşürecek yeni hedefler aramaktadır. Kubat ve horozu Torman’ın maceraları izleyenlere keyifli dakikalar yaşatacak. İsterseniz Horoz Ağa karakterini canlandıran Peker Açıkalın’ı yakından tanıyalım.

Peker Açıkalın, 1963 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi mezunu olan oyuncu sonrasında Nedim Saban, Ali Poyrazoğlu ve Taner Barlas tiyatrolarında oyunculuk yapmış ve kendisini bu alanda geliştirmiştir. İlk olarak 1982 yılında Kim Bunlar isimli proje ile TRT1 ekranlarında yer almıştır.

Daha sonra 1993 yılında kendi tiyatrosunu kuran oyuncu borç batağından kurtulamadı. 36 ili kapsayan bir turneye çıktı ve turne kazancı ile borçlarını kapattıktan sonra tiyatronun da kapısına kilit vurdu. Sonrasında da bir daha tiyatroya adım atmadı. Peker Açıkalın’ın oynadığı dizi ve sinema projeleri şunlardır;

Ege’nin Hamsisi Dizisi Nerede Çekiliyor? Karadeniz’in Neresinde? Ege’nin Neresinde?

Bir Daha Umut, Gülşen Abi, Bana Babamı Anlat, Ekmek Teknesi, Hababam sınıfı, Maswkeli Beşler, Yahşi Cazibe, Gülcemal, Vezir Parmağı, Bende Kal,  Destere, Red Kit, Avrupa Yakası gibi bir çok projede yer almıştır.

Etiketler: ‘ge’nin Hamsisi Kubat Kimdir? Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kimdir?


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL