Ege’nin Hamsisi Melahat Kim? Kaç Yaşında?

Ege’nin Hamsisi Melahat Kim? Kaç Yaşında?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Ege’nin Hamsisi 16 temmuz pazartesi TRT ekranlarında yayın hayatına merhaba diyor. Uzun bir hazırlık sürecinin ardından temmuz ayında görücüye çıkan Ege’nin Hamsisi izleyiciden tam not almayı hedefliyor. Dizide dönemin gözde oyuncularının yanı sıra özlediğimiz isimler de yer alıyor. Ege’nin Hamsisi Melahat kimdir? Kaç yaşında? 

Dizide iki farklı kültürün çeşitli tesadüfler sonucunda karşılaşması izleyenleri eğlendirmeye hazırlanıyor. Melahat fedakar bir annedir ve evlatlarına bakabilmek için restoran işletmektedir. Anne oğul sevgisini derinden hissettiren sıcak bir hikaye. Bütün karakterler özenle oturtulmuş. İclal Aydın’ın hayat verdiği Melahat karakteri de oğlu yurt dışında yüksek lisansını tamamlayıp döndükten sonra onu hiç bir yere göndermeyecek. Annesinin isteği üzerine Deniz bir süreliğine kariyer planlarını erteleyecek.

Ege’nin Hamsisi Melahat karakterine hayat veren isim İclal Aydın’dır. İclal Aydın hepimizin yakından tanıdığı bir isim.  Özellikle birbirinden güzel şiirleriyle tanıdığımız ve sevdiğimiz bir sanatçı.

14 Eylül 1971 tarihinde tarihiyle göz dolduran şehrimiz Nevşehir’de dünyaya gelmiştir. İclal Aydın, memur bir anne ve babanın kızı olarak doğdu.

İclal Aydın ilk öğretimi Ankara’da tamamladıktan sonra Lise eğitimine ise Elazığ’da başladı. Ailevi sorunlar nedeniyle Ankara’ya dönmek zorunda kaldı ve Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesinde eğitimini tamamladı.

1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazanıp üniversite eğitimine başladı fakat ani bir kararla 2. sınıfta okulu bırakıp Berlin’e yerleşti.  Almanya´da hayatını idam ettirmek için hem tiyatrolarda görev aldı, hem de restoranda bulaşıkçı olarak çalıştı.

Almanya’da hem oyunculuk eğitimleri aldı hem de profesyonel olarak tiyatrolarda görev aldı.  1996 yılında tiyatroya ara verdi  Berlin’den Türkiye’ye döndü ve 1997 yılından itibaren televizyon projelerinde yapımcı, sunucu ve oyuncu olarak görev almaya başladı. Tüm bunların yanında metin yazarlığı da yaptı. Ülkemizde ilk olarak Ayna grubunun Ölünce Sevemezsem Seni isimli klibinde rol aldı. Ardından gündüz kuşağı programları sundu.

sayısız ödülleri bulunan İclal Aydın’ın yazdığı kitaplar;

Hayat Güzeldir

Bitmiş Aşklar Emanetçisi

Yaz Bitmesin

Gördüğüme Sevindim

Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken

Senin Adın Bile Geçmedi

Kağıt Kesikleri

Zeynep Lal Büyürken – “Resimler Rengarenkler”

Zeynep Lal Büyürken – “Kanatlar”

Bir Cihan Kafes

Ege’nin Hamsisi Dizisi Melahat karakteriyle izleyici karşısına çıkan İclal Aydın’ın daha önce rol aldığı projeler

O Hayat Benim

Arkadaşım Hoşgeldin

Gına

Göç Zamanı

Aşkın Halleri

Haneler

Güldünya

İki Aile

Organize İşler

Avrupa Yakası

Vizontele Tuuba

Dedem, Gofret ve Ben

-Zor Hedef

Yarın Geç Olmayacak

Vizontele

Sıcak Saatler

Mirasyediler

Bir Demet Tiyatro

Etiketler: egenin hamsisi melahat kim egenin hamsisi melahatın herçek adı ne


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL