En Çok İzlenen Romantik Komedi Filmleri

En Çok İzlenen Romantik Komedi Filmleri

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Sinema ister Türk kültüründe olsun ister diğer dünya kültürlerinden çok büyük bir öneme sahip. Al böyle olunca birçok konuda ve temada farklı farklı filmler çekiliyor. Ancak herkesin izlemekten zevk aldığı bir film türü varsa bu da şüphesiz romantik komedi filmleridir. Bu durum da şüphesiz en çok izlenen romantik komedi filmleri nelerdir sorusunun sorulmasına sebep oluyor.

Romantik komedi filmleri, genellikle aşk temalı ama bunu komik ve absürt olaylar çerçevesinde anlatan ve izleyiciyi güldürme ve eğlendirme odaklı filmlerdir. Dünya sinema tarihinden bu yana birçok romantik komedi filmi çekilmiştir. Peki bu filmler nelerdir? İşte en çok izlenen romantik komedi filmleri:

Aşk Her Yerde (2003)

2003 yılında seyirciyle buluşan film en çok izlenen romantik komedi filmleri listesinde kendine yer edinmiş durumda. Havaalanında bulunan ilişkilerden ilham alınarak senaryosu yazılan filmde 8 çiftin aşkını ve bu çiftlerin yolunun kesişmesini oldukça romantik ve komik şekilde izleyiciye aktarıyor. Bu romantik komedi filmi en çok izlenen filmler arasında gösteriliyor.

Keşke 30 olsam (2004)

Jenna, 13 yaşına yeni girecektir ve okulun en popüler çocuğuna çok aşık bir çocuktur. Ancak 13 yaşına bastığı gün tüm arkadaşlarının önünde oldukça utanç verici bir an yaşar. Pastada ki mumu üflerken keşke 30 yaşında olsam diye bir dilek diler. Akıl almaz bir şekilde aniden 30 yaşına gelir. Bakalım 30 yaş onun hayal ettiği hayatı yaşamasını sağlayabilecek midir?

İyi Şanslar Chuck (2007)

2007 yapımı film en iyi romantik komedi filmleri arasında gösteriliyor. Chuck, herkesin de bildiği gibi çok şanssız bir adamdır. Öyledir ki tüm kızlar Chuck ile bir süre ilişki yaşadıktan sonra hayatının aşkını bulur ve evlenir. Bu durumdan çok sıkılan Chuck ise artık bu döngüyü kırmaya karar vermiştir. Ancak nasııl yapacaktır?

Aşkın 500 Günü (2009)

En sevilen romantik komedi filmlerinden biri olan Aşkın 500 Günü, aynı zamanda kült filmler arasına girmeyi de başarmıştır. Film izleyicilere erkek karakterin gözünden anlatılmaktadır. Çiftin aşkı, anıları ve tabii ki de bu aşkın oldukça hüzünlü ayrılık kısmı da seyircilere aktarılmaktadır. Film, her aşkta yaşananları anlattığı sloganıyla oldukça iddialı bir filmdir.

Etiketler: en çok izlenmiş romantik komedi filmleri romantik komedi filmleri


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL