En Çok İzlenen Türk Dizileri Nelerdir?

En Çok İzlenen Türk Dizileri Nelerdir?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Türk dizi tarihi, şüphesiz ömrü boyunca birçok şahesere ve yetenekli oyunculara imza atmıştır. Bazı diziler izleyiciler tarafından çok sevilip yıllarca sürerken bazı diziler ise ne yazık ki o kadar şanslı olamamış ve kısa süre içerisinde yayın hayatına son vermiştir. Bu uzun sizi tarihi boyunca en çok izlenen Türk dizileri nelerdir diye hiç düşündünüz mü? Sizler için bu sorunun cevabını araştırdık. İşte en çok izlenen Türk dizileri

Asmalı Konak

Asmalı Konak dizisi, Türk dizi tarihinin şüphesiz en çok izlenen dizisi. Dizinin reytingi o kadar yüksek ki günümüze kadar çekilmiş dizilerin hiçbiri Asmalı Konak dizisinin reytingini göremedi. Asmalı Konak dizisi, adından da anlaşılacağı üzere konağa giden bir gelinin hikayesini anlatıyor. O zamanlar Seymen ve Bahar karakterinin aşkını tüm Türkiye hayranlıkla izlemişti.

Kurtlar Vadisi

Uzun yıllar tam kadro olarak devam etmiş Kurtlar Vadisi dizisi, özellikle ülkenin erkekleri ve çocukları tarafından oldukça izlenen bir diziydi. Ateşli sahneleri kadar yürek yakan sahneleriyle de hafızalara kazınan Kurtlar Vadisi dizisi şüphesiz ülkenin kült dizilerinden biri oldu. Kurtlar Vadisi dizisi en çok izlenen Türk dizileri listesinde Kurtlar Vadisi dizisi 2. Sırada yer alıyor.

Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem sultan Kanuni Sultan Süleyman’ın ve onun dönemini anlatan Türk dizisi Muhteşem Yüzyıl, ilk çıktığı zamanlarda adeta ortalığı kavurmuştu. Halit Ergenç ve Meryem Üzerli gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Muhteşem Yüzyıl dizisinin ömrü de diğer dizilere kıyasla oldukça uzun sürdü.

Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu dizisinin özellikle final bölümü ülke çapında gündem olmuştu. Halit Ziya Uşaklıgil’in ünlü eserinden uyarlanan dizinin ömrü de oldukça uzundu. Asıl manası yasak aşk anlamına gelen Aşk-ı Memnu dizisi, anlamıyla eş olarak aynı köşkün içerisinde birlikte olmaları imkansız olan bir yenge- yeğen ilişkisini konu alıyordu.

Yaprak Dökümü

Yaprak Dökümü dizisi de diğer dizi gibi bir kitaptan uyarlamadır. Yaprak Dökümü dizisi Reşat Nuri Güntekin’in ünlü eserinden uyarlanmıştır. Ayrıca bu dizi Türk tarihinin en uzun süreli dizilerinden biri olmasıyla ünlüdür. Tam 5 yıl süren dizi yayın tarihi boyunca aynı reytingle devam etmiştir. Dizinin konusu ise şu şekildedir: Zonguldak’tan İstanbul’a göçen Tekin ailesinin İstanbul’da verdiği yaşam savaşını anlatmaktadır. Burada bu aile tutunamayacak ve adeta yapraklar gibi her biri bir tarafa savrulacaktır…

 


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL