En İyi 8 Bollywood Filmi

En İyi 8 Bollywood Filmi

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Hollywood denince akla gelen bir diğer isim ise Bollywood oluyor. Bollywood, kısaca Hindistan’ın dizi ve film sektörü olarak adlandırıyor. Eğer Bollywood dünyasına merak sardıysanız fark etmişsinizdir ki piyasa birçok film bulunuyor. Bu nedenle hangi filmi izleyeceğinize henüz karar veremediyseniz sizler için En iyi 8 Bollywood filmi listesini hazırladık. İşte en iyi 8 Bollywood filmi:

 

1-Fanaa (2006)

En iyi 8 Bollywood filmi listesinde ilk sıra Aamir Khan ve Kajol’un başrollerini paylaştığı Fanaa filmi yer alıyor. 7.2 IMDB puanına sahip olan Fanaa filmi, kör bir kızı ve bu kıza rehberlik eden genç bir adamın aşk öyküsünü anlatıyor. Gerilim ve dramın beyaz perdeye mükemmel bir şekilde yansıtıldığı Fanaa filmini mutlaka izlemelisiniz.

 

2-Ghajini (2008)

Ghajini filmi dünyanın en çok izlenen Bollywood filmleri listesinde ve filmin başrolünü yine dünyaca ünlü başrol oyuncusu Aamir Khan üstleniyor. Efsane filmler listesinde yer alan Ghajini filminin yine bir diğer kült film olan Akıl Defteri isimli filmden ilham alınarak çekildiği biliniyor.

 

3-The Sky is Pink – Gökyüzü Pembedir (2019)

Gökyüzü Pembedir isimli filmin başrollerini Farhan Aktar, Piryanka Chopra ve Zaira Wasim gibi isimler paylaşıyor. Filmin senaristi ise Shonali Bose. Film, henüz 6 yaşındayken amanssız bbir hastalığa yakalanan küçük bir çocuğu ve bu çocuğun tedavisi için İngiltere’ye olan yolculuğunu konu alıyor. Filmin IMDB puanı ise 7,5 olarak belirlenmiş.

 

4- Rockstar (2011)

Rockstar filminin başrolünü ünlü ve yıldız oyuncu Ranbir Kapoor üstleniyor. Film başarısı ile yayın tabirinden itibaren birçok filmi bünyesinde barındırıyor. Filmin konusu ise sıradan bir gencin Jordan isimli bir rock yıldızına dönüşme hikayesini ve bu yollarda çektiği sıkıntıları konu alıyor.

 

5-My Name is Khan – Benim Adım Khan (2010)

Bollywood sektörünün en başarılı filmlerinden olan Benim Adım Khan isimli film, yayınlandığı andan itibaren birçok ödül topladı. Efsaneleşmiş filmlerden biri olan filmin konusu ise şu şekilde: filmdi genç ve Müslüman bir genç adam olan Rizvan Khan otizm hastasıdır. Rizvan Khan annesinin vefatından sonra Amerika’da yaşayan küçük kardeşinin yanına yerleşme kararı alır. Burada bir kıza aşık olur. Evlenirler ve bu evlilikten bir çocukları olur. Ancak çocukları 11 eylül saldırılarından sonra bir saldırıya uğrar ve hayatını kaybeder. Rizvan Khan bu olaydan sonra kendisinin bir terörist olmadığını tüm dünyaya duyurmak ister.

 

6-Udaan (2010)

en iyi 8 Bollywood filmi

208 yılında yayınlanan Udaan filmi oldukça derin bir drama öyküsünü konu alıyor. Filmin başrolü olan Rohan, bir gün okuduğu yatılı okuldan kaçarak sinemaya gider ancak bu olay sonrasında okuldan atılır. Okuldan atılmasının ardından eve dönen Rohan, annesinin 8 yıl önce öldüğünü öğrenir. Artık oldukça sert ve otoriter biri olan babasıyla evde yalnız yaşamak zorundadır.

 

7-Vada Chennai (2018)

en iyi 8 Bollywood filmi

2018 yılında çekilen Vada Chennai filmi, kuzey Chennai bölgesinde geçiyor. Burada yaşayan 2 grup sürekli birbiriyle çatışmaktadır. Ancak bir gün filmin başrollerini kendilerini anlayamadığı bir şekilde bu savaşın ortasında bulur. Vada Chennai filminin IMDB puanı 8,6 olarak belirlenmiştir.

 

8- Her Çocuk Özeldir (2008)

en iyi 8 Bollywood filmi

Kült filmler listesine giren Her Çocuk Özeldir filminin başrollerini Aamir Khan ve Darsheel Safary paylaşmaktadır. Film, otizm hastası bir çocuğu hayata bağlayan ve ona bir şeyler öğretmek için çabalayan bir öğretmenin hikayesini anlatmaktadır. Filmin IMDB puanı 8,4 olarak belirlenmiştir.

Etiketler: en iyi 8 bollywood filmi en iyi bollywood filmleri izlenmesi gereken filmler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL