Erkenci Kuş Can’ın Annesi Kim? Erkenci Kuş Yeni Gelen Karakter

Erkenci Kuş Can’ın Annesi Kim? Erkenci Kuş Yeni Gelen Karakter

Yazar: Emre erkenci kuş

Erkenci Kuş dizisinde bomba bir transfer. Oyunculugu ile göz dolduran kariyeri ile dillere destan olan oyuncu Erkenci Kuşta. Erkenci Kuş Can’in annesi kim? Can ve Emre’nin annesi en son rol aldığı dizi nedir?

Can Divitin annesi olarak diziye dahil olan oyuncu erkenci kuş 26. Bölüm 2 tanıtımı ile izleyici karşısına çıktı. Dizi de senem’in oturduğu mahalleye taşınan zengin bir kadını canlandıran oyuncu olarak girdi. Bu kadının mahallede kediler için sokağa konulan yemek ve su kabını tekmelediğini gören Sanem deliye dönmüş kadınla tartışmaya girmiştir. Hemen tepkisini koymuş bunun yanlış bir davranış olduğunu dile getirmiştir. Sanemin annesi ise kadının mahallede yer baktığını ve buraya taşınacağını söyler.

Aynı gün Can’ın evinde kapıya bakan Senem, karşısında aynı kadını görünce şoke olur. Kadını görünce ‘yine mi sen ya sen yine mi benim karşıma çıktın teyze ‘ diyerek hala kızgın olduğunu gösterir. Fakat kadın tam da gelmesi gereken yerdedir oğlunun evine gelmiştir. Her şeyden habersiz olan Sanem ve Can’ın annesi arasında neler geçecektir?

Aslı Zengin senaryo koltuğunda oturduğu, Gold film’in yapımcılığını üstlendiği, Çağrı Bayrak’ın yönetmenliğini yaptığı Erkenci Kuş dizisinde Can ve Emre’nin annesi rolü ile girecek olan oyuncunun gerçek adı İpek Tenolcay’dir.

Can Yaman,, Demet Özdemir, Cihan Ercan , Öznur Sonra, Özlem Tekin, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Tuğçe Kumral, Sevcan Yaşar, Ali Yağcı, Anıl Çelik, gibi isimlerin yanında yeni yilda Erkenci Kuş dizisi İpek Tenolcay yer aldı.

İpek Tenolcay manken, sinema ve dizi oyuncusu olarak televizyon ekranlarında uzun süredir yer alıyor. 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, yengeç burcu olan oyuncu, ilk olarak bu sektöre mankenlikle birlikte adım atmıştır. Şehnaz Tango adlı televizyon dizisinde ilk olarak rol alan İpek Tenolcay sunuculukta da kendini göstermiştir.

Birçok dizide rol alan oyuncu oldukça da tanınan bir karakter olmuştur. İngilizce’yi iyi derecede bilen İpek tenolcay yani Erkenci Kuş dizisinde Can ve Emre’nin annesi daha önce oynadığı diziler ve filmler ise Bana Baba Dedi, Gönül Her, Bana Adını Sor, Esir Sultan, Yamak Ahmet, Kurtlar Vadisi, Umutsuz Ev Kadınları, Yaban Gülü, Cam Kırıkları, Ayrılık, Ankara Cinayeti, Yalan Dünya, Sev kardeşim, Üç Kadın, Kayıt Dışı, Kimsesiz Zaman Tasvirleri, Kumsaldaki İzler, Abdülhamit Düşerken, Baykuşların Sonra, Yeşil Işık, Örümcek, Hemşerim, Şehnaz Tango ve Seviyor Sevmiyor olmuştur.

Oyuncu hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilir, bilinmeyen yönlerini de yazarsanız haberimizde yayınlayabiliriz.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL