Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden biri de şüphesiz Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi. Dizi oldukça uzun süredir devam ediyor. Bu kadar uzun süre devam etmesinin nedeni de şüphesiz dizinin oldukça iyi reytinglere sahip olması. Hal böyle olunca dizi izleyicileri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır kimdir? Sorusunu sıklıkla soruluyor.

En çok sorulan sorulardan biri de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi bitecek mi sorusu. Yukarıda da bahsedildiği üzere dizinin reytingleri oldukça iyi gidiyor. Dizinin yapımcılarına sorulduğunda şu an için herhangi bir final kararı verilmediği söyleniyor. Yani Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin bir sezon daha süreceğine şu an kesin gözle bakılıyor. Peki dizinin başrolü olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır karakteri kimdir? Gerçek adı ne, nereli?

1-     Oktay Kaynarca Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Türkiye’nin en sevilen oyuncularında biri olan Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 tarihinde, Türkiye’nin Malatya ilinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu ve liseyi İstanbul’da okumuştur. Ardından ünlü oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında okumuştur. Ünlü oyuncu aynı bölüm üzerine, Tiyatro Ana Sanat Dalı üzerine yüksek lisans da yapmıştır.

2-     Çocukluk Dönemi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca’nın çocukluğunun bir kısmının Almanya Berlin’de geçtiği bilinmektedir. Oktay Kaynarca, konservatuvar bölümüne girmeden önce Ege Tiyatrosunda oynanan ve Turgut Özakman’ın eseri olan “duvarların ötesi” isimli oyunda ufak bir rol almıştır. Oktay Kaynarca, oyunculuk hayatına bu şekilde adım atmış denebilir.

3-     Oyunculuk Serüveni

Oktay Kaynarca, ege üniversitesinde aldığı rolün ardından birkaç ufak rol de çocuk oyunlarında ve tiyatrolarında aldı. Konservatuvar zamanlarında ayrıca TRT kanalında yayınlanan “Gençler Dizisi” adlı dizide rol aldı. Ünlü oyuncu ilk kez profesyonel oyunculuk deneyimini Ali Atik ve Ayşegül Atik ile birlikte bir çocuk oyununda rol alarak yaşadı.  Bu müzikal sayesinde Oktay Kaynarca oyunculuk ile ilk parasını kazanmış oldu. Ünlü oyuncu Adanalı isimli dizide aldığı rol ile kariyerinde büyük bir patlama yaşadı. Ama oyuncunun asıl patlaması 2003 yılında yayınlanan Kurtlar Vadisi rolünde canlandırdığı Süleyman Çakır rolü ile yaşandı. Ünlü oyuncu şu an 2015 yılında başlayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır isimli karakteri canlandırmaktadır.

 

Etiketler: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır Kimdir? Oktay kaynarca çocukluğu Oktay kaynarca gençliği Oktay kaynarca kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL