Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kimsesiz Doğan Baba Kim? Yaşı Kaç? Hangi Dizilerde Oynadı

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kimsesiz Doğan Baba Kim? Yaşı Kaç? Hangi Dizilerde Oynadı

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kimsesiz Doğan Baba Kim? EDHO Doğan Baba’yı canlandıran Ali Sürmeli hakkında merak ettiğin hersey bu sayfada. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kimsesiz Doğan Baba Kim? Yaşı Kaç? Hangi Dizilerde Oynadi ve daha fazlası..

Ali Sürmeli Zaza asıllı Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur. Aslen Musvarto Omeriyan köyündendir. 7 Nisan 1959 Solhan doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro bölümünden 1985 yılında mezun olan Sürmeli, Sokak Tiyatrosu, Devlet Tiyatrosu ve Dostlar Tiyatrosunda çalışmıştır.

1988 yılında “Dönüş” adlı filmle sinema dünyasına giren sanatçı, 1996 yılında 8.Ankara Ulusal Film yarışmasında ” yardımcı erkek oyuncu”ödülü almıştır. Deli Yürek dizisiyle televizyonda tanınan Ali Sürmeli Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki “Zaza” rolüylede akıllarda kalmayı başaran oyuncu birçok tiyatro ve dizide oynamıştır.

Oynadığı bazı tiyatro oyunları şöyledir; Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz(1989), Üç Kuruşluk Opera(1988), Palyaçolar, Yedi Kocalı Hürmüz(1987) ve Asiye Nasıl Kurtulur(1985) oyadığı bazı tiyatro oyunlarıdır. Ali Sürmeli sadace tiyatroda oynamakla kalmamış, yönettiği tiyatro oyunlarıda olmuştur. Bunlar, Kahvede Şenlik Var 2000, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz 2005 ve Resimli Osmanlı Tarihi 2009.

Televizyonda rol aldığı bazı diziler ise, Senin Uğruna , Aşka Sürgün, Kurtlar Vadisi pusu, Baba Ocağı, Yağmurdan Sonra, Çarpışma, Kin ve Gül, Beyaz Karanfil, Hürrem Sultan ve tabiki, EDHO Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz-2020 da canlandırdığı Doğan Baba rolüyla televizyon ekranlarında olmaya devam ediyor. Basarili oyuncu hakkinda sizde düşüncelerinizi yorum kismina yazabilirsiniz

Etiketler: Edho kimsesiz dogan kim Edho kimsesiz dogan yasi kac


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL