Ev Hanımlarına Faizsiz 15.000 TL Kredi, Nasıl Alınır, Başvuru Koşulları

Ev Hanımlarına Faizsiz 15.000 TL Kredi, Nasıl Alınır, Başvuru Koşulları

Yazar: Emre Dizi Haberleri

11 Haziran Salı günü haber ajanslarından müjdeli bir haber geldi. Devlet ev hanımlarına faizsiz kredi sağlayacağını duyurdu. 15.000 TL ve üzeri faizsiz kredi ev hanımlarını üretime katkı sağlamaları için destek amaçlı verilecek. Ev kadınlarına faizsiz kredi nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır, neler yapmak gerekiyor, krediyi almak için şartlar nelerdir, detaylar haberimizde…

Sabah gazetesinin haberine göre devlet ev hanımlarına faizsiz kredi veriyor. Kadınların işgücüne katılımı amaçlayan bu projede %31 olan katılım oranını %41’e çıkarmak amaçlanıyor. 12 milyon ev hanımı bu destekten yararlanabilecek. Amaç ev hanımlarına sosyal güvence ve iş imkanı sağlamak. Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile evde üretimin mikro kredi ile teşvik edilmesi sağlanacak. hibe, faizsiz kredi ve düşük faizli kredinin ayrıntıları şu şekilde.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile ev hanımlarına 2 yıl geri ödemesiz 15000 TL faizsiz kredi sağlanacak. İlk 2 yıl geri ödemesiz olan bu kredi sonraki 6 yıl içinde faizsiz olarak geri ödenecek.  Diğer taraftan Kadın Girişimciler Derneği de kadınların iş dünyasına katılmasını sağlamak için eğitim ve finansal kaynak sunuyor. Kamu ve özel bankalar kadınları teşvik etmek için düşük faizli kredi verecek.

KOSGEP’te kadın girişimcilere destek sağlayacak. İş yeri açacak olanlara 50.000 ile 300.000 TL arası yatırımlara düşük faizli kredi sağlayacak. Girişimcilik Belgesi olanlar araç-gereç, makine gibi ihtiyaçları için sıfır faizle 100.000 TL’ye kadar kredi desteği alabilecek. Tarım ile ilgili projelere de destek geliyor.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarımla uğraşan kadınlara %70 hibe desteği verecek. Örneğin 100.000 TL’lik yatırımın 70.000TL’si Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından karşılanacak.

Kadınların psikososyal, mesleki ve kişisel yönden gelişimine destek olmak amacı ile 31 ilde açılan 201 Aile Destek Merkezide bu kapsamda teknik destek vermeye devam edecek. Kursa katılım sonrası kadınlar istedikleri kurumdan hibe, kredi ve destek için başvurup iş yerlerini açabilecekler. Kurs alan kadınlara İŞKUR tarafından günlük bir ücrette verilecek.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı kapsamında ev kadınlarına faizsiz 5bin TL’ye kadar kredi verilecek. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından da eğitimler devam edecek ve mikro kredi ile evde üretim desteklenecek.

İŞ’TE Anne Projesi kapsamında kurslara katıla ve 0-15 yaş aralığından çocuğu olan annelere günlük 80 TL ödeme yapılacak. Kurs boyunca İŞKUR tarafından katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri ödenecek.

Detaylı bilgiler ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için bölgenizde bulunan İŞKUR, KOSGEP ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfı gibi kurumları arayarak bilgi alabilirsiniz.

Etiketler: Ev Hanımlarına Faizsiz kredi Ev kadınları için kredi başvurusu Ev kadınları için kredi Nasıl Alınır Ev kadınlarına fazisiz kredi Kadınlara 15.000 TL Kredi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL