Fatih Portakal İstifa Edecek Mi? Fox Ana Haber’den Ayrılacak Mı?

Fox ekranlarının sevilen haber sunucusu Fatih Portakal hakkında çıkan haberler doğru mu? Fatih Portakal’ın Kurmaca haber iddiaları üzerine eğer bu haberler kurmaca ise mesleğimden istifade ederim sözleri gündeme geldi. Bu sözlerin üzerine Fatih Portakal istifa edecek mi sorusu araştırılıyor.

Fatih Portakal sunduğu bir haberde Şehir Hastanelerinin çok büyük olduğunu ve ekrana getirdiği koltuk değnekli bir hastanın MR çekinmek için çok uzun bir yolda çaba sarf ettiğini söylemişti. Verilen talimat üzerine konuyla yakından ilgilenen Mersin Şehir Hastanesi koltuk değnekli hastanın  o gün, MR çektirmediği gibi, hasta girişi dahi yaptırmadığı hastane yönetimi tarafından açıklandı.

Herhangi bir muayene veya tetkik yaptırmadığını ve hiçbir sağlık ya da destek personeli ile de teması olmadığını belirten hastane yönetimi, şahsın 1,5 saat kadar katlar arasında dolaştığını, çekimin ardından da hastaneden ayrıldığını kamera kayıtlarıyla bildirdi. Kamera görüntülerde hastanın ayağında hiç bir problem olmadığı ve koltuk değneklerini eline alarak dolaştığı görülüyor.

Sonrasında hasta bulunuyor ve hasta ile o gün yaşananlar hakkında konuşuluyor. Hasta olduğu iddia edilen kişi her şeyi itiraf ediyor. Haberin kurmaca olduğunun ispatlandığı iddia elince; Fatih Portakal’ın programda eğer kurmaca ise meslekten istifa edeceği sözleri akıllara geldi.

Fakat yapılan haberi sunan kişinin haber olan konuyla yakından ilgisi bulunmayabilir. Fatih Portakal’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Açıklamalar geldiği anda sayfamızda yer alacak.

Etiketler