Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı Ali Koç Kim? Asıl Mesleği Ne? Kaç Yaşında?

Yazar: Emre Magazin

3 haziran pazar gerçekleşen Fenerbahçe Başkanlık seçiminde açık ara bir farkla Aziz Yıldırım’ı geri planda bırakan Ali Koç kim? Sarı lacivertli taraftarlar başta olmak üzere ülke gündeminin en çok konuşulan ve araştırılan ismi Ali Koç kaç yaşında? Asıl mesleği ne? 

Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık seçimini kazanan Ali Koç,  3 haziran 2018 tarihi itibariyle sarı lacivertli kulübün 37. başkanı oldu. Ülker Stadındaki kongrede geçerli 20 bin 736 oyun 16 bin 92’sini alarak başkan olmaya hak kazanan Ali Koç, 111 yıllık kulüp tarihinde 37. başkan anılmaya başladı.   Ali Koç seçim sonucunun ardından kendisini dışarıda bekleyen taraftarları selamladı. Sevincini Semih Özsoy ile paylaştı.

Fenerbahçe başkanlığını kazanması üzerine özel hayatından kariyerine kadar tüm detayların merak edildiği ve araştırıldığı isim Ali Koç, 03.06.2018 tarihinden itibaren oy çokluğu ile takımın başına geçti. Koç Holding resmi sitesinden alınan bilgiler doğrultusunda Ali Koç hakkında tüm merak edilenlere haberimizden ulaşabilirsiniz.

1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç, Yükseköğrenimini Amerika Birleşik Devletinde Rice Üniversitesi  İşletme Fakültesinin ardından Harvard Üniversitesi yüksek lisans programıyla eğitimini devam ettirmiştir.  Kariyer hayatı  1990 yılında American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile start aldı. 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak görev almaya başladı. Soluksuz süre gelen bir kariyer hayatı olan Ali Koç  1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başladı.

2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey yönetici görevlerinde yer almıştır.   2008’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Fenerbahçe yeni başkanı Ali Koç, iki yılı aşkın bir süredir Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini de sürdürmektedir.  Tüm bunların yanında aynı zamanda 1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır. 10 Aralık 2012 yılında Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş ve 6 yıldır devam ettirmektedir.

Ali Koç’un özel hayatı: 2005 yılında Nevbahar Demirağ ile hayatını birleştirdi. Çiftin evliliklerinden 2 çocukları dünyaya geldi.

2017 yılı içerisinde Forbes Türkiye’nin en zengin Türk listesinde 700 Milyon dolarlık servetiyle 50. sırada yer aldı.

 

Etiketler: ali koçun asıl mesleği ne fenerbahçe başkanı ali koç hangi okuldan mezun fenerbahçe yeni başkanı kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL