Fırat Altunmeşe’nin Sevgilisi Sedef Gali Kimdir? Neden Kavga Ettiler?

Geçtiğimiz akşam Lucca’ya giden Fırat Altunmeşe ve sevgilisi mekanda tartışmaya başladı. Tartışma dışarıda da sürdü ve Altunmeşe’nin sevgilisi daha fazla dayanamayarak Fırat Altunmeşe’ye saldırdı. Bu olay sonrası Altunmeşe’nin sevgilisi merak edildi.

Olay İstanbul’da yaşandı. Günaydın’ın haberine göre sebebi bilinmeyen bir kavga mekanda Fırat Altunmeşe ve sevgilisi arasında başladı. Olay mekan dışına da yansıdı. Dışarıda da devam eden tartışmada sesler yükselmeye başladı.

Gazetecilerin kendisini çektiklerini fark  eden sevgilisi hızlı adımlarla uzaklaştı. Altunmeşe ise önce kısa bir şok yaşadı. Sonrasında ise “Üç yıllık sevgilim, aşık olduğum kadın bana bunu yaptı” diyerek aracına bindi ve mekandan uzaklaştı.

Fırat Altunmeşe’nin kız arkadaşının ressam, sanatçı ve tasarımcı Sedef Gali olduğu yönünde bilgiler mevcut. Sedef Gali’nin instagram hesabı sedefgali dir. Sedef ve Fırat’ın instagram hesaplarında birlikte fotoğrak paylaşmadıkları dikkatlerden kaçmadı. Çok nadir bir kaç fotoğraf paylaştıkları görülüyor.

Sanatçı ve tasarımcı Sedef Gali, 14 Mart 1990’da İstanbul’da doğru. Sanat dersine 3 yaşındayken yatak odasının duvarlarını çizerek başladı ve bu da onu ilk sanat derslerine götürdü. Egzersizine D&D Art & Design Studio’da Deniz Orkus ve Dara Abadi ile devam etti. Stüdyodaki çalışmaları bir çok portreden olumaktadır.

Gali, ABD’nin önde gelen sanat ve tasarım üniversitesi olan New York’ta, Güzel Sanatlar Lisans derecesine sahip Pratt İç Mimarlık Enstitüsü’nden mezun oldu. Uluslararası akademik geçmişi, Londra’daki Central St. Martins’ten Uluslararası Bakalorya Diploması ve Sanat ve Tasarım diploması ile de desteklenmektedir. Sedef Gali, yaratıcı kariyerini geliştirirken uluslararası bir deneyim geliştirdi. İstanbul ile Brooklyn arasında çok yönlü bir sanatçı.

Çalışmaları, Çemberlitaş Müzesi, Delik Galerisi, M.A.D Galerisi ve Bowery Hotel New York gibi saygın mekanlarda sergilendi.