Fox’tan Yeni Dizisi: The Good Doctor Uyarlaması, Oyuncu Kadrosu, Konusu

Fox’tan Yeni Dizisi: The Good Doctor Uyarlaması, Oyuncu Kadrosu, Konusu

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Eylül sonu için Fox’ta yayınlanması düşünülen yeni bir dizi listeye alındı. MedYapım tarafından hazırlanan yeni dizi The Good Doctor’un uyarlaması olacak.

Yeni dizisi Eylül sonu gibi ekranlarda olacak. Hazırlıkları tam gaz devam eden yapımın tam adı şuan için belli değil. Diziyi ünlü televizyoncu Faruk Bayhan’ın ortağı olduğu Med Yapım üstlendi. Dizinin yönetmeni ise Yusuf Pirhasan olacak.

Pirhasan daha önce Kalp Atışı dizisinin de yönetmnliğini yapmıştı. Cast çalışmaları devam eden yapımın son gelişmeleri ve kadrosuna ilişkin tüm bilgiler geldikçe yazımıza eklenecektir. Peki yeni dizisin konusu ne olacak? İşte The Good Doctor’un konusu;

Fox’un Yeni Dizisi The Good Doctor Konusu Ne?

Savant sendromlu genç bir otistik cerrah olan Shaun Murphy, akıl hocası Dr. Aaron Glassman tarafından güçlü bir şekilde desteklenmektedir. Prestijli San Jose St. Hastanesinde işe başlar ve önemli bir cerrahi birimle çalışmak için sakin şehir hayatını terk eder. Sorunlu bir çocukluktan kurtulan Shaun, dünyada yalnızdır ve etrafındakilerle kişisel olarak bağlantı kuramaz. Ancak hayatını kurtarmak ve meslektaşlarının şüpheciliğini sorgulamak için olağanüstü tıbbi becerisini ve sezgisini kullanarak kendisini keşfeder.

Peki Savant Sendromu Nedir?

Savant sendromu doğuştan veya doğum anında aniden gelişen bir hastalıktır. İlerleyen yaşlarda da ortaya çıkabilir. Hastalık beyinin zarar görmesi ile baş gösteriyor. Tabi buna hastalık denir mi bilinmez. Çünkü beyinin hasar görmesi ile beyin daha farklı çalışıyor. Normalde yapılamayan bir çok şeyi yapmaya başlıyor. Müzik aletleri çalıyor, yabancı dil konuşabiliyor, en zor matematiksel soruları çözebiliyor.

Savant Sendromu, bir çok insanda bulunmayan zihinsel ve gelişimsel becerileri olan kişileri tanımlamaktadır. Dezavantajlı bir durum mudur bilinmez ama bir hastalık olarak literatürde geçmektedir. Dizinin konusu da bu hastalığa sahip olan genç bir doktoru konu almaktadır.

Oyuncu Kadrosu

Etiketler: fox doktor dizisi Fox yeni dizi the good doctor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL