Gelinim Mutfakta 20 Nisan Kim Kazandı? Kim Birinci Oldu? Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 20 Nisan Kim Kazandı? Kim Birinci Oldu? Kim Elendi?

Yazar: Emre Gelinim Mutfakta

Kanal D ekranlarının sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta tüm heyecanı ile devam ederken yarışma yeni yarışmacılarla birlikte devam ediyor. Geçen hafta Emel’in yarışmadan elenmesinin ardından bu hafta kimin eleneceği de merak konusu oldu. Gelinim Mutfakta haftanın birincisi kim olacak? 20 Nisan Cuma günü kim altınları alacak? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. 

Gelinim Mutfakta 20 Nisan Kim Kazandı? Kim Birinci Oldu?

Gelinim Mutfakta yeni yarışmacılar ile birlikte 26. bölüm ile devam ederken pazartesi günü gelen yarışmacılar Gülşah (Gelin) ve Müzeyyen oldu. Fatih Ürek Müzeyyen Hanım’ın çok genç olduğunu söyledi. Müzeyyen Hanım’da erken evlendiği için erken çocukları olduğunu söyledi. Fatih Ürek bebek var mı diye sordu. Gülşah Hanım ise 17 aylık bir kızı olduğunu söyledi. Fatih Bey programı beğenip beğenmediklerini sordu. Gülşah Hanım ise bayıldığını ve en başından itibaren izlediğini söyledi.

Fatih Bey hanginiz daha güzel yemek yapıyor diye sordu. Müzeyyen Hanım ikimizde güzel yemek yaparız dedi. Sonrasında ise Gülşah Hanım elinin lezzetinin Müzeyyen Hanım’dan aldığını ve Siirtli olduğunu söyledi. Müzeyyen Hanım ise Gaziantepli olduğunu belirtti. Gülşah Hanım yarışmada yapılan perde pilavda şoka girdiğini bu yüzden yarışmaya katılmak istediğini söyledi. Fatih Bey günün yemeğinin Çentik Kebabı olduğunu söyledi.

[mavitext]Gelinim Mutfakta 13 Nisan Kim Kazandı? Tıklayınız![/mavitext]

Çentik Kebabı için 100 gr dana kıyma, 2 adet ev usulü kızartılmış patates, 1 su bardağı çırpılmış yoğurt. Kıymayı pişirmek için; 2 yemek kaşığı sıvı yağ, 1 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karabiber. Servis için; kıyılmış maydonoz. Pazartesi günü 7 puan alarak günün en düşük puanını alan yarışmacı Cansu oldu. En düşük puan alan ikinci yarışmacı ise 11 puan ile Gülşah oldu. Hatice günün en yüksek puanı ise 17 oldu. 13 puan ile Elif 2. oldu.

Gelinim Mutfakta Salı gününün yemeği ise Kremalı Kestane Çorbası oldu. Salı günü puanlamalar belli oldu. Cansu 7 puan aldı. Gülşah 11 puan aldı. Hatice 13 puan aldı. Elif ise 12 puan aldı. İlk iki gün Hatice 30 puan ile 1. olurken, Elif ise 25 puan ile 2. oldu. Gülşah 22 puan ile 3. olurken, Cansu ise 14 puan ile 4. oldu. Benim düşünceme göre bu hafta Cansu elenebilir. Hatice veya Elif’in birinci olmasını bekliyorum. Sizin yarışmada favoriniz kim?

Gelinim Mutfakta 20 Nisan kazanan gelin Elif oldu. Elenen yarışmacı Cansu oldu.

Etiketler: gelinim mutfakta 18 19 nisan kim kazandı gelinim mutfakta 20 nisan haftanın finali kananan birincisi gelinim mutfakta gülşah müzeyyen kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL