Gelinim Mutfakta 24 Mayıs Perşembe Günün Birincisi Kim?

Gelinim Mutfakta 24 Mayıs Perşembe Günün Birincisi Kim?

Yazar: Emre Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta yarışmasında finale adım adım ilerlerken 24 mayıs çarşamba günün kazananı kim oldu? Elif, Hatice, Başak ve Yurdanur’un verdiği lezzet savaşında altınların sahibi olabilmek için herkes elinden geleni yapıyor. Gelinim Mutfakta 24 mayıs perşembe günün birincisi kim?

Bugün de yarışmacılar köfteli islim kebabı yaptılar. Tariflere başlamadan önce kayınvalidelerinden 90 saniyede taktikler aldılar. Ve ardından malzemelerde artırma yapmadan yemeklerini yapmaya başladılar. 24 mayıs Gelinim Mutfakta yarışmasında yine zaman zaman tartışmalar ve kavgalar yaşandı. Ve puanlar verildiğini düşük alanlar itirazlarda bulunmaya devam etti.

21 mayıs pazartesi günün birincisi Hatice

22 mayıs günün birincisi 18 puanla Başak olmuştu

23 mayıs çarşamba günün birincisi 16 puanla Başak oldu.

24 Mayıs perşembe günün birincisi yine Başak oldu. Başak’ın toplamda 56 puanı oldu. Fakat Başak dün patates mantısında malzeme artırdığı için ondan 3 puan kesilecek. Bu yüzden Yurdanur 55 puanla haftanın birinciliğini sürdürüyor.

Başak ve Yurdanur arasında başa baş bir rekabet sürdürülüyor bu hafta. Sonradan gelen Yurdanur altınları alabilmek için elinden geleni yapıyor. Ayrıca bugün Yurdanur oldukça duygusal anlar yaşadı. Annesini küçük yaşta kanser hastalığından kaybettiğini ve 2 kardeşine kendisinin annelik yaptığını açıkladı. Yurdanur göz yaşlarına hakim olamazken Elif de ona sarılarak destek oldu.

Etiketler: gelinim mutfakta 24 mayıs çarşamba kim birinci oldu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL