Gelinim Mutfakta 27 Nisan Cuma Kim Birinci Oldu? Kim Kazandı? Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 27 Nisan Cuma Kim Birinci Oldu? Kim Kazandı? Kim Elendi?

Yazar: Emre Gelinim Mutfakta

Kanal D ekranlarının sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta tüm heyecanı ile devam ederken yarışmada geçen hafta Cansu elenmişti. Cansu’nun elenmesinin ardında yeni yarışmacılar dahil olmuştu. Necla ve Özlem Bulut’un dahil olduğu Gelinin Mutfakta 27 Nisan Cuma günü  kim kazandı? Gelinim Mutfakta 27 Nisan kim elendi? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 27 Nisan Kim Birinci Oldu? Kim Kazandı? Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 23 Nisan Pazartesi günü yeni gelen yarışmacılar Özlem (gelin) ve Necla Bulut yarışmaya dahil oldu. Necla ve Özlem Bulut heyecanlı ve Erzincanlı olduklarını dile getirdiler. Fatih Bey yemekleri nasıl iyi yapıyor musunuz diye sordu. İkiside iyi yemek yaptıklarını söylerken Necla Hanım gelininin daha iyi yemek yaptığını ve kendisine güvendiğini söyledi. Özlem Hanım kolundaki bilezikleri diğer yarışmacılara gösterdi ve kolunun tamamını altın ile dolduracağını iddia etti. Diğer yarışmacılardan bu duruma tepki geldi ve fırsat bulursan doldurursun dediler.

Gelinim Mutfakta yeni yarışmacı Özlem Hanım sıra ile herkesi eleyeceğini söyledi. Pazartesi günü yemeği ise Ispanaklı Börek oldu. Ispanaklı Börek için, 2 adet yufka, 2 yemek kaşığı tereyağı, 1 adet büyük boy soğan, 2 bağ ıspanak, 200 gr ezine peyniri, 1 çay bardağı karabiber, 1 çay kaşığı toz kırmızıbiber, 4 yemek kaşığı tereyağ, 5 yemek kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı pekmez, 1 adet yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı tereyağ, 1 yemek kaşığı çörek otu malzemeleri kullanıldı. Pazartesi günün sonunda Elif 5 puan, Özlem 7 puan,  Gülşah 14 puan, Hatice 17 puan aldı.

[mavitext]Gelinim Mutfakta 20 Nisan Kim Birinci Oldu? Tıklayınız![/mavitext]

Gelinim Mutfakta Salı günü ise Karamelize Soğanlı Mercimek Çorbası yapıldı. Mercimek Çorbası için 2 su bardağı kırmızı mercimek, 4 su bardağı sıcak su, 2 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karabiber, 2 adet orta boy soğan, 5 çorba kaşığı zeytin yağı, 1 çorba kaşığı balzemik sirke, 2 çorba kaşığı susam, 3 çorba kaşığı tereyağı, 3 çorba kaşığı un, 1 tatlı kaşığı domates salçası malzemeleri kullanıldı. Günün sonunda Hatice 7 puan, Özlem 8 puan, Elif 15 puan, Gülşah 10 puan aldı.

Gelinim Mutfakta iki günün sonunda Hatice 24, Özlem 15, Gülşah 24, Elif 20 puan aldı. Eğer Gülşah bu şekilde ortalam puanlar alırsa birinci olabilir. Bu hafta kimin birinci olacağını şu an kestirmek zor olsa da bu hafta elenecek yarışmacının yeni gelen Özlem olacağını düşünüyorum. Siz yarışmada kimi destekliyorsunuz? Sizce bu hafta Hatice gider mi? 

Gelinim Mutfakta bu hafta elenen yarışmacı 52 puan ile Özlem oldu. Haftanın birincisi 59 puan ile Gülşah oldu ve Gülşah altınların sahibi oldu. Elif, 56 puan ile 2. olurken, Hatice 55 puan ile son anda elenmekten kurtuldu. Eğer bir alsaydı, Hatice elenecekti.

[mavitext]Gelin Evi 27 Nisan Kim Birinci Oldu? Tıklayınız![/mavitext]

Gelinim Mutfakta Videosu

Etiketler: gelinim mutfakta 25-26 nisan kim birinci gelinim mutfakta 27 nisan kim elendi gelinim mutfakta 27 nisan kim kazandı gelinim mutfakta özlem necla kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL