Gelinim Mutfakta 6 Nisan Kim Kazandı? Altın Bilezikleri Kim Aldı?

Gelinim Mutfakta 6 Nisan Kim Kazandı? Altın Bilezikleri Kim Aldı?

Yazar: Emre Gelinim Mutfakta

Kanal D ekranlarının sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta tüm heyecanı ile yeni haftada da devam ederken geçen hafta Arzu ve Seniye elenmişti. Elenmesi beklenmeyen çiften sonra bu hafta 16. bölüm ile Elif (gelin)  Gülseren Çelik çifti yarışmaya katıldı. Peki 6 Nisan Cuma haftanın finalinde kim kazandı? Hangi yarışmacı altın bilezikleri kim aldı? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 6 Nisan Kim Kazandı? Altın Bilezikleri Kim Aldı?

Gelinim Mutfakta’da öncelikle Gülseren-Elif çiftini tanıyalım. Gülseren Hanım 54 yaşında ve iki çocuğu var. Elif Hanım aslen Bayburtlu ve onunda iki çocuğu bulunuyor. Gülseren Hanım’ın iki torunu da Elif hanımdan. 29 yaşında olan Elif Hanım’ın 7 yıllık bir evliliği bulunuyor. Elif Hanım Bayburt’da kızların gelin gibi yetiştirildiğii ve kendisinin de iyi bir gelin olduğunu düşündüğünü söyledi. Elif Hanım kaynanası Gülseren Hanım’ın evlerinde sürekli yemeklerini yediğini dolayısıyla da yemeklerini tanıyacağını belirtti. Aksi bir durumda ise kızabileceğini söyledi.

Elif Hanım yarışmanın ilk gününde yarışmacılar özellikle kaynanalara gül getirdi ancak Hüsniye Hanım’a kaynana dili çiçeği hediye etti. Bu duruma Hatice tepki gösterse de Hüsniye Hanım olgunlukla karşıladı. Yarışmada başarılı olacağına inandığını ve Gelinim Mutfakta’ya altın bilezikleri almaya geldiğini söyleyen Elif Hanım çok iddialı konuşurken, kaynanası ise gelininin yarışmaya katıldığını ve bunun için buraya geldiğini belirtti. Gelinine destek olacağını söyledi.

[mavitext]Gelinim Mutfakta Elif Gülseren Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Gelinim Mutfakta pazartesi günü ise ilk olarak Hünkar Beğendi yapan yarışmacılar kıyasıya mücadele ettiler. Günün sonunda puanlama yapıldı ve Güler Hanım Elif’e 2, Hatice’ye 4, Cansu’ya 5 puan, kendi gelini Emel’e ise 1 puan verdi. Hüsniye Hanım ise Elif’e 3 puan, Emel’e 4 puan, Cansu’ya 1 puan, kendi gelini Hatice’ye ise 5 puan verdi. Gülseren Hanım ise Hatice’ye 1 puan, Cansu’ya 2 puan, Emel’e 5 puan, kendi gelini Elif’e ise 1 puan verdi. Sevgül Hanım ise Elif’e 2, Emel’e 4, Hatice’ye 5, kendi gelini Cansu’ya ise 1 puan verdi. Toplamda Elif 8, Cansu 9, Emel 14, Hatice ise 15 puan aldı ve ilk günün birincisi Hatice oldu.

Gelinim Mutfakta yarışmasında kaynanalar puanlama yaparken kendi gelinlerine yüksek vermeye çalışıyor ancak pek başarılı olamıyor. Salı günü ise Pırasalı Arnavut Böreği yapıldı. Sevgül Hanım Hatice 5 Emel 3 Cansu 1 Elif 4 puan verdi. Sevgül Hanım gelinine en düşük puanı verdi. Hüsniye Hanım Hatice’ye 5, Cansu’ya 3, Elif’e 1, Emel 4 puan verdi. Gülseren Hanım ise Elif’e 4, Hatice’ye 3, Cansu’ya 5, Emel’e 1 puan verdi. Salı gününün birincisi ise 14 puan ile Hatice oldu. Gelinim Mutfakta’nın 6 Nisan Cuma birincisinin Hatice olması beklenirken, Elif ve Cansu ikilisinden birinin elenmesi bekleniyor.

[saritext]Gelinim Mutfakta 30 Mart Kim Kazandı? Tıklayınız![/saritext]

Gelinim Mutfakta son puanlar açıklanmadı ancak yeni yarışmacı Elif bu hafta çok kötü puanlar aldı. Dolayısıyla bu hafta Elif elenecek. Emel ve Cansu arasında ise birincilik gelip gidiyor. Haftanın birincisi 68 puan ile Cansu oldu. Hatice 3. olurken Elif elendi.

Etiketler: gelinim mutfakta 6 nisan altınları kim aldı gelinim mutfakta 6 nisan kim kazandı gelinim mutfakta haftanın finali kazanan gelin


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL