Gülizar Fatoş Kim? Fatoş Kimdir? Yaşı, Boyu, Kilosu

Gülizar Fatoş Kim? Fatoş Kimdir? Yaşı, Boyu, Kilosu

Yazar: Emre Gülizar

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Gülizar heyecanla beklenirken dizide rol alacak oyuncu kadrosu da belli olmaya başladı. Başrollerinde Berk Cankat, Farah Zeynep Abdullah, Ebru Cündübeyoğlu, Şerif Sezer, Berk Erçer, Berkay Ateş gibi isimlerin yer aldığı dizi Gülizar’da usta isimlerin yanında yeni isimlerde boy gösterecek. Bu isimlerden bir tanesi de dizide Fatoş karakterini canlandıracak olan oyuncu Pelin Abay oldu. Peki Pelin Abay kimdir? Yaşı, boyu, kilosu ve kariyeri hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Gülizar Fatoş (Pelin Abay) Kimdir? Yaşı, Boyu, Kilosu

Pelin Abay, 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 24 yaşındaki oyuncu 1.63 boyunda 50 kg ağırlığındadır. Göz rengi kahve olan oyuncunun saç rengi ise koyu kahvedir. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan güzel oyuncu İngilizce bilmektedir. Ali Sabuncugil Menajerlik Oyunculuk’a bağlı olan oyuncu bir çok tiyatro ve reklam filmlerinde rol almıştır.

Pelin Abay uzun zamandır tiyatro oyunlarında rol almaktadır. Pelin Abay, Martı, İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri/ 2017, İsmet Küntay Özendirme Ödülü kazanmıştır. Oyuncu Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı adlı oyunda rol almıştır. Oyun 1. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan ekonomik bulanımlar ve bir Belediye Başkanı’nın başına gelen olayları anlatıyor. Oyunda Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Fatih Koyunoğlu gibi isimler yer alırken oyunun yönetmenliğini Ümit Aydoğdu yapmıştır. Pelin Abay’ın 2014 yılında oynadığı tiyatro oyunu ise Katil Joe’dir. Oyunda Engin Hepileri, Mehmet Birkiye, Defne Halman, Taner Ölmez rol alırken daha önce Öykü Karayel’de rol almıştır. Pelin Abay oyunda Dottie Smith karakterini canlandırmıştır.

[pembetext]Gülizar Mine Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Pelin Abay televizyon dizilerinden önce tiyatro oyunlarında pişerek iyi bir oyuncu olmayı hedeflemektedir. Bunun için 2015 yılında da tiyatro oyunlarında yer almaya devam etmiştir. Oyuncu Yaşasın Barış adlı oyunda yer almıştır. Oyun birbirlerine yardım eden ürettikleri her şeyi paylaşan Koyun ve Buğday ülkesinin, sadece kendini düşünen Vezir’in hain planları ile savaşlarını anlatmaktadır. Pelin Abay 2016 yılında ise ödül aldığı Martı oyununda yer almıştır. Pelin Abay tiyatro dışında reklam filmlerinde de boy göstermiş ve Mustafa Üstündağ ile birlikte Nescafe reklam filminde rol almıştır. Pelin Abay’a yeni projesinde başarılar diliyoruz.

[mavitext]Gülizar Dizisi Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/mavitext]

Gülizar Pelin Abay Nescafe Reklam Filmi Videosu!

Etiketler: gülizar fatoş boyu kilosu gülizar fatoş gerçek adı gülizar fatoş kimdir gülizar fatoş yaşı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL