Gülizar Perihan Kimdir? (Sinem Yener)

Gülizar Perihan Kimdir? (Sinem Yener)

Yazar: Emre Gülizar

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan dizi Gülizar’da oyuncu kadrosu şekillenmeye devam ederken dizide Perihan merak konusu oldu. Perihan evin hizmetli kadrosundandır. Muazzez dışında kimseden çekinmez. Her an ortalığı karıştırabilecek entrika ve dedikodu düşkünlüğü vardır. Fettah’ın aklını başından alacaktır. Dizide Perihan karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Sinem Yener’dir. Sinem Yener hakkında tüm bilgiler yazımızda.

Gülizar Perihan Kimdir? (Sinem Yener)

Sinem Yener 1980 yılında Ordu’da dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden 2000 yılında mezun oldu. Burada oyunculuk eğitimleri aldıktan sonra Akademi İstanbul’da eğitimlerine devam etti. Umut Cemal Ekşioğlu ile evlidir. Fiat otomotiv reklam filmlerinde çocuk oyunculara koçluk yapmıştır. Hamdullah Suphi Tanrıöver İ. O. Tiyatro Eğitmenliği yapan usta isim, Garanti Bankası Çocuk Festivali Seslendirme ve Sunum yapan oyuncu Özdemiroğlu İ.O Tiyatro Eğitmenliği yapmıştır.

Sinem Yener, 1995-1998 yılları arasında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda Bir Şehnaz Oyun-Yedi Kadın, Deli Dumrul Kuva-i Milliye Kadınları, 2001-2003 İstanbul Sahne Oyuncuları, Biri Bizi Söyletiyor, Alışkanlıklar Komedisi, 2004-2006 yılları arasında Yalçın Özden Tiyatrosu, Tele Vole Mızıkacıları, Bu Ne Perhiz Bu Ne Tulumba Tatlısı, 2007 yılı itibariyle Saksağan Kabara Tiyatrosu’nda çocuk oyunlarında görev almıştır. Oyuncu 2011 yılında İstanbul Drama Sanat Akademisi Çocuk Reklam Dizi Sinema Oyunculuğu ve Sahne Sanatları Eğitmenliği yapmaktadır.

[mavitext]Boğaziçi Rapsodisi Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız[/mavitext]

Sinem Yener tiyatronun dışında dizi ve sinema filmlerinde de yer almaktadır. Oyuncu 2006 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Ihlamurlar Altında adlı dizide rol almıştır. Yine aynı yılda Benim Anne tv filminde rol alan oyuncu TRT ekranlarında yayınlanan Mert ile Gert isimli dizide de rol almıştır. Oyuncu 2013 yılında ATV ekranlarında yayınlanan dizi Doksanlar’da da rol almıştır. Dizide Sevinç karakterini canlandırmıştır. Dizide Ümit Erdim, Hande Soral, Derya Şensoy, Gamze Özalan, Deniz Oral, Esra Dermancıoğlu gibi isimler yer almıştır. Oyuncuya yeni projesi olan Gülizar’da başarılar diliyoruz.

[mavitext]Gülizar Dizisi Nazan Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Sinem Yener Doksanlar Videosu

Etiketler: gülizar perihan gerçek adı gülizar perihan kim gülizar perihan oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL