Gülperi Dizisi Artemis Kim? Hastalığı Ne? Kaç Yaşında?

Yazar: Emre Gülperi

Yayınlandığı andan itibaren büyük bir ilgiyle izlenen Gülperi dizisi konusunun yanı sıra oyuncu kadrosuyla da göz dolduruyor. Türk televizyon tarihinin en başarılı kadın oyuncularından biri olan Nurgül Yeşilçay Gülperi karakteriyle yine sahnede devleşiyor. Dizide ilk kez gördüğümüz isimler de yer alıyor. Bu isimlerin için bunalım bir lise öğrencisine hayat veren Artemis yer alıyor. Gülperi dizisi Artemis kim?

Dizinin ilk bölümünde karakterler hakkında genel bilgilere sahip olduk. Fakat dizide geri planda kalmasına rağmen izleyenlerin ilgisini çeken Artemis karakterinin hastalığı ne? Hayatındaki sorunları kendi başına çözmekte güçlük çeken Artemis hakkında merak edilenler haberimizin devamında…

Gülperi Dizisi Artemis Kim?

Kadir ve Şeyma’nın tek çocuğudur.  Hayata zengin ve eğitimli bir ailede gelerek oldukça şanlı bir başlangıç yapmıştır. Fakat dışarıdan göründüğü gibi değildir Artemis’in hayatı. Artemis annesinin şefkatli tarafından ziyade otoriter tarafıyla büyümüştür. Çünkü annesi üvey annenin elinde büyüdüğü için annelik iç güdüleri gelişmemiştir. Artemis ise annesinin sevgisinin kazanmanın yolunu başarılı olmak olarak görüyor ve çabalıyor. Fakat tüm çabalarına rağmen annesinin sevgisini ve ilgisini bir türlü hissedemeyen Artemis girdiği bunalımlar sonucunda Blumia hastalığına yakalanır.

Ayrıca Artemis’de mankenlerde sıklıkla görülen Blumia hastalığı vardır. Bu hastalık yemekle ilgilidir. Blumia, yediklerini istifra ederek geri çıkartan ve bunu bünyenin sürekli hale getirmesi sonucunda oluşan bir hastalıktır. Gülperi dizisinde Artemis, bir ailede önemli olanın varlık ve zenginlik olmadığını asıl önemli olanın sevgi, şefkat ve ilgi olduğunu göstermektedir.

Gülperi Dizisi Ezgi Gör (Gülperi) Kimdir?

Gülperi dizisi Artemis hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra karakterin gerçek adını sizlerle paylaşıyoruz. Ezgi Gör ilk dizi oyunculuğu tecrübesini Gülperi dizisiyle yaşamaktadır. Fakat buna rağmen başarılı bir performans sergiliyor. Ezgi Gör kimdir, yakından tanıyalım.

2003 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimine devam eden Gör, Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesinde okumaktadır. İlk oyunculuk deneyimini 2012 yılında oynadığı El Yazısı filmi ile yapmıştır. 156 cm boyunda olan genç oyuncu 45 kilogram ağırlığındadır. Tuba Taçan ajansına bağlı olarak kariyerine devam etmektedir.

Etiketler: gülperi dizisi artemis kim gülperi dizisi artemisin hastalığı ne


Yorumlar

  • feyza

    Gül peri olmesin gokhanda olmesin

  • xumar

    Gulperi dizisi Artemisi cok seviyorum iyi bir kiz .Bedriyede guzel ve iyi bir kiz.Ama Artemisi cokkk seviyorum yazik ya kiza demek cok yemesi hastaliğiyla ilgili imiş.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL