Gülperi Dizisi Kadir Kim? Oynadığı Diziler

Gülperi Dizisi Kadir Kim? Oynadığı Diziler

Yazar: Emre Gülperi

Ekranların iki başarılı ismini bir araya getiren Gülperi dizisi ekrana gelmek için gün sayıyor. Nurgül Yeşiçay Ve Timuçin Esen’i bir araya getiren dizi sezona iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Gülperi dizisi Kadir kim? Daha önce rol aldığı diziler neler?

Gülperi dizisi yine hüzün ve ağır dram yüklü hikayesiyle her kesimden izleyiciyi etkisi altına alacak. Dizinin ana kahramanı Gülperi sınırda öldüğünü duyduğu eşi Eyüp’ün acısıyla kahrolup ve genç yaşta 3 çocuğuyla ayakta kalmaya çalışırken daha büyük bir acıyla karşı kaşıya kalacak. Kayınpederi ve ailesinin oğullarının ölümünden sorumlu tuttukları Gülperi hapse düşüp çocukları Bedriye, Hasan ve Can’dan uzak kalınca yaşadığı çıkmazdan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

Gülperi Dizisi Avukat Kadir Kim? 

Hapishaneden çıktığında kayınpederinin zoruyla İstanbul’a gönderilen Gülperi, bir yandan kapıcılık yaparken, diğer yandan da bir moda evinde çalışıp para biriktirecek ve çocuklarını yanına almak için büyük bir hukuk savaşı başlatacaktır. Gülperi’nin tek başına verdiği bu mücadelede  en büyük destekçisi Timuçin Esen’in canlandıracağı Gülperi’nin gençlik aşkı avukat Kadir Aydın olacaktır.

Kadir karakterine hayat veren oyuncu Timuçin Esen oldu. Daha önce bir çok başarılı projede izlediğimiz oyuncu yine performansıyla izleyenleri kendine hayran bırakacak.

Gülperi dizisi Kadir Kim? Timuçin Esen Hakkında Tüm Merak Edilenler

14 Ağustos 1973 tarihinde Adana’da Devlet Su İşleri’nde çalışan avukat anne ve avukat babanın ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiş Türk dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Tumiçin Esen’in ailesi aslen Niğdelidir. TED Ankara Kolejinden mezundur.  Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden devam etmiş ve buradan başarıyla mezun olmuştur. Ankara Hacettepe Devlet Konservatuarı’nda okurken, barlarda şarkılar söylemiştir.

Oyunculuk üzerine İtalya ve ABD’de de eğitimler almıştır.  Her zaman kendini geliştirmek için çabalamış Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema  ve yönetmenlik üzerine master yapmıştır. Henüz öğrencilik yıllarında Çıkmaz Sokak adında, orta metrajlı kısa film çekmiştir.

Timuçin Esen yurt dışında eğitimini tamamladıktan sonra ülkeye  dönerek ve “Gurbet Kadını” dizisinde Hakkı Ağa rolüyle izleyicinin karşına geçti. Dizi sonrasında Meltem Cumbul ve Şener Şen’le beraber “Gönül Yarası” isimli sinema filmiyle beyaz perdede kendini gösterdi.

Gönül Yarası filminde Halil karakterini canlandıran Esen, canlandırdığı bu karakterle 42. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En iyi Yardımcı Erkek ödülünü almaya hak kazandı. Timuçin Esen, “Hırsız Polis” adlı dizisinde canlandırdığı polis Çınar karakteriyle geniş bir kitle tarafından tanınmıştır.

Gülperi dizisi Kadir rolüyle tekrar kamera karşısına geçen Timuçin Esen’in daha önce rol adlığı diziler; Deliyle Geçen Gece, Gurbet Kadını, Hırsız Polis, Göl, Vicdan, Gönül İşleri, Bodrum Masalı. Gülperi dizisini nasıl buldunuz? Görüşleriniz yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Etiketler: gülperi dizisi kadir kim gülperi dizisi kadirin gerçek adı ne


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL