Gülperi Ejder Kim? Gerçek Adı Nedir? Hangi Dizilerde Oynadı

Gülperi Ejder Kim? Gerçek Adı Nedir? Hangi Dizilerde Oynadı

Yazar: Emre Gülperi

Show tv ekranlarına ilk üç bölümle damga vurmayı başaran dizi Gülperi bu bölümü ile de ses getirecek gibi. oyuncu kadrosundaki Nurgül Yeşilçay (Gülperi), Timuçin Esen (Avukat Kadir), Tarık Pabuççuoğlu (Yakup Taşkın), Ece Sükan (Şeyma Ören Aydın), Burak Dakak (Hasan Taşkın) gibi yetenekli isimlerden en çok aranan isim Ejder karakteri oldu. Gülperi dizisi Ejder kim gerçek adı oynadığı diziler neler?

Dizide Nurgül Yeşilçay’ın yani Gülperi’nin kaybettiği eşinin ailesi tarafından çektiği eziyet dile getiriliyor. Eşinin ailesinin iftira atması üzerine üç çocuğunda anneye düşman kesildiği bir annenin dramı anlatılıyor. Çocuklarından uzaklaştırılan annenin çocuklarına tekrar kavuşmak için rahmetli eşinin abisi olan Ejder ile nikah kıyılması içler acısı bir durum olsa da Çaresiz kalan Gülperi Ejder ile nikahlanmayı sırf kızı için kabul eder.Peki Gülperi dizisi Ejder kim? Hangi dizilerde oynadı? Gerçek adı ne nereden tanıyoruz.

14 Eylül akşamı ekranlara merhaba diyen Gülperi dizisi Ejder karakteri dizide kötü rolde oynuyor. Ataerkil aile gelenekleri ile büyümüş ve zamanında abisi yani Gülperi’nin kocasını her olayda kıskanmış ve her olayda onun ön planda olması gıpta damarını tahrik etmiştir. Bu kıskançlığa Gülperi ile evlenmesi de eklenince içten içe yengesi Gülperi’ye Ejder aşık olmuştur.

Gülperi dizisi Ejder karakterinin gerçek adı Onur Bilge’dir. Onur Bilge 1993 yılında Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Mühendislik bölümü mezunu olsa da oyunculuğa olan ilgisi Onur Bilge’yi bu yönde adım attırmıştır. Oyunculuk eğitiminden sonra ilk deneyimini 2005 yılında Kırık Kanatlar dizisi ile olmuştur. Bu dizi sektöründen kendini filmlere önce Eksik Sayfalar filmi arkasından gelen İncir Reçeli dizisiyle geniş kitlelere kendini göstermiştir.

2015 yılında ise Gamsız Hayatlar dizisinde  Raşit karakterini canlandıran oyuncu şimdi yani 2018 yılında Gülperi adlı dizide Ejder karakteri ile seyirci karşısına çıkmıştır. Oyuncu hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler: gülperi ejder hangi dizilerde oynadı gülperi ejder kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL